Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Niejasny symbol na desce rozdzielczej


Gość Lukaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Nissanowiczów!

 

Jestem od pol roku posiadaczem Primery P12 hatchback. Niedawno przy wejściu w zakręt zapaliła mi się (mrugnęła) kontrolka w postaci czerwonego ludzika (ikonka przedstawiajaca sylwetkę człowieka z rozpostartymi ramionami). CZY KTOS WIE CO ONA OZNACZA??? Nie moge znalezc jej opisu w serwisowce. Kontrolka ta znajduje sie pomiedzy predkosciomierzem a obrotomierzem w dolnej czesci zaraz obok kontrolki niskiego plynu spryskiwacza szyby i kontrolki immobilizera. Za odpowiedx z gory wielkie dzieki. Pzdrw

 

Łukasz

Primera P12 2.2 dCi 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli dzieki za instrukcje. Mam juz taka sciagnieta. Przerzucilem od dechy do dechy ale informacji o owej kontrolce nie ma. Chyba skonczy sie wizyta w serwisie. Chociaz nie wiem czy oni cos poradza... Sprobuje zrobic zdjecie cyfrowka moze latwiej bedzie komus na forum to zidentyfikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam P12, ale czy to nie była przypadkiem kontrolka niezamkniętych drzwi :?: Przy krótkim mignięciu podświadomość tak mogła zarejestrować wygląd - ludzik z rozpostartymi ramionami :D

Czasami występują luzy w wyłączniku przy drzwiach. Wchodziłeś w zakręt (może dość ostro) i siły działające wówczas spowodowały zadziałanie czujnika otwartych drzwi. Miałem podobnie w punto, ale to była wina luzów w zamku drzwi. Po regulacji zamka objawy ustąpiły; a także stuki w tychże drzwiach :D :diabel:

schowek01wz7.jpg

skopiowałem to z instrukcji do P12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne koledze chodzi o ten obrazek:

 

20895786fc7b5f34ec5a502ca28e7717617f290140.

 

faktycznie w instrukcjach go nie ma, z analizy schematów elektrycznych dotyczących "warning lamps" wychodzi mi że jedynymi nie opisanymi elementami w instrukcjach są SLIP i "child lock" obstawiam że to właśnie ten ludzik, ze schematu wynika że jest on połączony z ECU więc być może jest to lampka wskazująca na zablokowanie możliwości otwarcia tylnych drzwi, nie pamietam czy mam to w P12 (do garażu daleko), w Lanosie na pewno jest i właśnie child lock się nazywa, i być może w niektórych wersjach jest to jakoś połączone.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie ta kontrolka ktorą pokazal na rysunku Gondor. Dzieki za pomoc. Nadal nic konkretnego nie wiem ale zawsze cos. Bede drazyl temat dalej. Tak jak mowilem moze w serwisie cos powiedza konkretnego. Dziwne ze mrugnela tylko raz i to wlasnie przy jezdzie na ostrym łuku. ??? Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i zaangazowanie. Pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poanalizowałem, polazłem do garażu (z ciekawości), ze schematów jasno wynika że jest to wskażnik włączonej blokady otwarcia drzwi tylnych od środka (co by dzieciak w czasie jazdy nie wyskoczył), po prostu blokujesz drzwi masz kontrolkę włączoną, w Twoim przypadku było to po prostu jakieś zwarcie, być może tak jak u mnie funkcja ta nie jest wykorzystywana ale instalacja elektryczna jest przygotowana i po prostu na łuku wolna kostka zwarła do masy, zgodnie ze schematami idzie wówczas sygnał do SECU a za jego pośrednictwem do UMCU (układ odpowiada za wszystkie kontrolki) i kontrolka mrugnęła

 

obstawiam że w serwisie podłączą CONSULA powiedzą że nic nie widzą i skasują 200 zł, ja bym to olał, jak się będzie powtarzało to zdejmiesz boczek z drzwi zaizolujesz i masz spokój

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...