Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odtwarzacz SONY CDX-MP40 szumi


Nitram

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zauważyłem że podczas odtwarzania płyt w napędzie po kilkunastu minutach zaczyna trzeszczeć, szumieć. Nie przejmowałem sie tym tylko przełączałem na radio i korzystałem dalej. Dziś sprawdziłem to nic sie nie przegrzewa a mimo wszystko po ok 15 minutach zaczęło trzeszczeć. Raz nie przełączyłem na radio tylko przyciszyłem, Cd działało ale p jakimś czasie wyświetlił sie ERROR i odtwarzacz przeszedł w stan czuwania (zegar na wyświetlaczu)

 

Może ktoś sie orientuje co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby oznaka ze laser zegna sieze swiatem...?

Tak na odleglosc ciezko co kolwiek Ci doradzic ;/

w kilku podobnych przypadkach w soniaczach to wlasnie byla slaba masa, poprawienie instalacji rozwiazywalo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go teraz w domu podpięte i chodzi już drugą godzinę i nie szumi :029: radio ma 4 lata ale jest mało używane, trochę ciężko mi uwierzyć że to laser bo radio znam od samego początku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitram, w takim razie zmien na nowa instalacje pradowa (+) i (-). Przewody (+) i (-) musza byc tej samej srednicy (daj choc 3mm^2 ). Masa to ma byc masa, nie srubka kosoli, czy masa anteny! Nie "skrecaj" przewodow, tylko lutuj i izoluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio zamontowałem, poprawiłem masę i wszystkie styki, jutro się przekonam czy jest poprawa ;)

 

Faktycznie to mogła być wina masy bo używam przejściówki na ISO, końcówka przewodu masowego (oczkowa, podpinana do masy) odpadła od kabla, wcale mocno nie pociągnąłem.

 

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2007 22:37 ]

Jest troche lepiej, teraz troche dłuzej działa normalnie zanim zacznie szumieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...