Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Car Audio dla laika


Gość td
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o fachową pomoc. Nie jestem specjalistą w temacie systemów car audio, więc proszę pisać jak do laika. Jestem posiadaczem trzydrzwiowego Nissana Sunny i chcą zaopatrzyć go w dobrze grający sprzęt audio, nie koniecznie drogi. Prosze o propozycje co mogę zainstalować począwszy od radia po głośniki. Chodzi mi o to jakie najlepiej radio kupić (parametry oraz ewentualnie markę) oraz głośniki (ilość, moc, markę). Ponadto chciałbym wiedzieć, czy konieczne jest montoanie wzmacniacza. Nadmieniam, że sprzet, który zamontuje ma służyć do przyjemnego słuchania muzyki w czasie długich tras, a nie szpanowania. Budżet w którym chciałbym sie zamknąc to 1000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś zastosować sprzęt jaki zaproponował Ci kolega wyżej to konieczne będzie zastosowanie wzmacniacz do w/w głośników bo chciał nie chciał radio więcej jak 22W na wyjściu mieć nie będzie a do głośników 80W rms to deczko za mało. Ponad to powinieneś wygłuszyć drzwi co byś po 2 miesiącach nie usłyszał prócz dźwięku brzęczącej tapicerki do i jakieś "drobiazgi" typu wymiana przewodów, dystanse itp. Łącznie zamiast tysiąca będziesz musiał wydać 2000zł. A tak na marginesie proponuje poczytać parę tematów w tym dziale które były o nagłośnieniu w sunny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, ale jak pisałem jestem laikiem w tych sprawach wiec prosze troszke jaśniej. Zalezy mi na sprzecie do spokojnego dobrego słuchania. W związku z tym chyba wzmacniacz nie jest mi potrzebny. Przeglądałem chyba juz prawie wszystkie tematy, ale wiekszość mam wrazenie jest o malym przechwalaniu sie co sie ma i co sie wie. Mi chodzi o to aby wiedziec jakiej mocy zamontowac radio, ewentualnie marka) bez wzmacniacza, ile i jakich glosników (z przodu, z tyłu, jakiej mocy, ilo drożne). Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym radiu, ale bez wzmacniacza oraz najlepiej 4 głośnikach (2 z przodu w drzwiach i 2 z tylu na półce), bo mam tam miejsca na nie. Prosze o wyjaśnienie kwestii co lepsze czy głośnik dwudrożny czy dodatkowy tweeterów. Ewentualnie czym najlepiej wygłuszyc drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to aby wiedziec jakiej mocy zamontowac radio, ewentualnie marka) bez wzmacniacza, ile i jakich glosników (z przodu, z tyłu, jakiej mocy, ilo drożne). Nie ukrywam

ja zapodałem przykład 1 z brzegu :D ,idz do auta wymierz drzwi jakie tam wejdą głośniki(głebomość też :D ,siądz pomyśl czy chce cCi sie bawiś z odseparowanym dłośnikiem wysokotonowym,czy nie.Pomierz potem co sie zmieści na tył i wtedy można poszukać konkretnie pod TWOJEGO cara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio najtańsze byle miało 2 wyjścia RCA do tego coś odseparowanego na przód, jakiegoś carpowera 4ch i subik do tego to dopiero zagra jakakolwiek kombinacja radio + głośniki to porażka. poczekaj do gwiazdki dołóż 200zl i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio najtańsze byle miało 2 wyjścia RCA do tego coś odseparowanego na przód, jakiegoś carpowera 4ch i subik do tego to dopiero zagra jakakolwiek kombinacja radio + głośniki to porażka. poczekaj do gwiazdki dołóż 200zl i będzie git

no to tera ma chłopina o czym porozmyślać :D Ty jak coś pier...sz ;) :one: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o pomoc i wydaje mi się ze chyba w miarę jasno napisałem o co mi chodzi, chociaz jak mówił zupełnie się nie znam. Co do wymiarów to juz dawno wymierzyłem: z przodu otwór 16 - 16,5, głębokość spokojnie 10. Co do tyłu to wejdzie wszystko. Co do przemyślen na temat odseparowanego głośnika to nie mam nad czym sie zastanawiac bo nie wiem o co chodzi. Dlatego prosiłem o pomoc, ale najprawdopodobniej nic z tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku idź poczytaj

http://forum.tuning.info.pl/viewforum.php?f=17

 

Naprawdę poczekaj do gwiazdki i kup coś porządnego a przy odrobinie zdolności manualnych montaż zrobisz sobie sam włącznie z wyklejeniem drzwi matami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosiłem o pomoc, ale najprawdopodobniej nic z tego....

 

te nowy ,nie nerwuj sie :D ,do przodu dajesz 3 drożne-jak Ci sie nie chce bawić z odeparowanym wysokotonowym,do tyłu wystarczą 2 drożne i tyle!!co do radia dałem link-tam jest pionner wydaje mi sie że on spełni twoje oczekiwania,co do głośników to nie kupuj jakiś syfów typu boszman itp,jak Ci sie nie chce to nie musisz tłumić drzwi,możesz puśćić kable pod głośniki

kłeszczyn???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś drgnęło. Dzięki Tay zapodesłanie strony. Perykop dzieki, ze zacząłes odpowiadac mi na moje pytania, widze ze sie znasz wiec pociągne temat. Przypominam, ze sprzęt w moim samochodzie ma służyc do słuchania muzyki, a ja nie jestem melomanem który słuszy wszystkie dzwięki. Radyjko, które mi zaproponowałes podoba mi się więc zdając się na Ciebie juz wiem jakie będzie. Chce wrócic do głośników: jak rozumiem z tyłu wystarczą dwudrożne, ale w miarę możliwości trzydrożne. Pytanie: jaka moc (bez wzmacniacza). Do przodu zalecasz trzydrożne lub "zabawe" z odseparowanym wysokotonowym. Prosze rozwin tę myśl: co to oznacza odseparowany wysokotonowy (pamietaj jestem laikiem). I o co chodzi z tym puszczeniem kabli pod głośniki zamiast wyciszenia. Jakie moce głośników do tego radyjka aby grało bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja powiem tak jak chcesz tanio a wystarczająco to kup sobie na przód zestaw z odseparowanym tweeterem (głośnikiem wysokonowym) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=267739274 tylko jeżeli chodzi o JBL to kupuj GTO broń boże kupić CS bo to jest już taki zwykły głośnik na tył kup sobie też JBL tylko jezeli w półke to daj takie http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=267454844 a daruj sobie nowe kable a wycisz drzwi jak będziesz głośno słuchał muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy głośnik pod samym radiem zagra gówniano ale jak widać na tym Ci zależy :) jeżeli mają się wydobywać tylko dźwięki to będziesz zadowolony jeżeli ma grać to już nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...