Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

navara 2007 luty 22k km dzis skonczyly sie klocki


Gość oldskool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche sie dzis hmmm zgrzalem cos zaczyna halasowac okazuje sie ze klocki sie skonczyly 22 tysiace po drugie okazalo sie ze klocki sa bez czujnika :) auto za 140tysi i nie ma czujnika na klockach nissan chyba powinien byc reklamowany przez kaczorow oni tez wszedzie chcieli oszczedzac :P dzwonilem do oddysey kolol mowi ze juz mial taki jeden przypadek wiec hehe czuje sie wyrozniony :) komplet klockow 430 zeta co wy nato ? aha mieszkam w warszawie ;P wiec to nie zakopane cze na hamulcu sie lata nonstop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zjechalem po 30-paru tys po warszawie tez

tylko u mnie objawilo sie to wyciem zaciskow. jako ze pare przygod z navala juz mialem to sie zatrzymalem i probowalem wyczaic co tak kwiczy. no nie udalo sie to dzwonie po lawete. kolo przyjezdza ogladamy i nic..w serwisie okazalo sie ze to te blaszki odsuwajace klocek od tarczy obcieraja i to one kwiczenie powoduja wiec mozna powiedziec ze maja czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pan mechanik na przeglądzie chciał wymieniać przy 30 tys że już niby prawie koniec, mam 36 tys i nic nie piszczy jeszcze.

Aczkolwiek zauważyłem, że po drugim naciśnięciu hamulca łapią lepiej, więc pewnie już ostatek jest...

 

Gdzie kupujecie klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Układ hamulcowy jest średnio pomyślany i ma tam jakies cuda na kiju i przez to lepiej bierze za drugim "wciskiem" odpowietrzanie nic nie da.

Co do klocków... hmm a moze po prostu trzeba popracować nad technika jazdy???? Mnie na pierwszym przeglądzie wyszło, że nawet połowa się nie zużyła. A i z przyczep dygam i z ciężarami. Myślę, że do 60kkm spokojnie dociągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jedno hamowanie z ładunkiem ze 180 km/h do 0 km/h i .....jednego milimetra okładzin ubywa.

 

a nie mówiąc już o tym , że za 3 minuty to samo. Na tarczach i klockach można jaja smażyć , a ubywa okładzin coraz szybciej.

 

To co Ryży pisze - technika jazdy. :diabel:

 

A nie wiem czy już sie pojawiły zamienniki klocków. ASO będzie pewnie z 500 złociszy chciało :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wiecie tak naprawde to ja nigdy nie ciagnalem przyczepy a i tak jak woze hmmm 200kg piachu + gora 150kg to max co woze autem w terenie bylem raz no i ze 4 razy zjezdzilem pole sasiadowi :) niech wie ze ufo moze nadejsc co do braku czujnika hmmm auto kosztuje 140 min a jak ktos ma wypas wersje to ile placi 170? czujniki pakuja juz kurde do maluchów wiec nie mowmy ze dali ciala to jest porazka mam auto wyposazone w navigacje a moga mi sie klocki skonczyc gdzies cholera pod ruska granica gdzie nikt nie slyszal o nissanie

technika jazdy hmmmm mialem poloneza 1 kia 2 passaty z zadnym nie mialem problemu jezdze normalnie zadnego nie zarznalem nigdy nie wymienilem opon po sezonie :P wydaje mi sie ze moja technika jest ok zawsze hamuje silnikiem so nissan cos robi redukcje kosztow sprzegla padaja klocki sie koncza czyzby samochody japonskie odchodzily w przeszlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Nie patrz na samochód przez pryzmat ceny. To jest traktor. a w traktorach czujników nie ma ;) Klocki nie kończa sie z dnia na dzień. A co do techniki jazdy... no mnie sie nie kończą klocki... Czyli co? Mnie włożyli lepsze?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wam napiszę, że mnie ten gościu w serwisie zmotywował: rzeczywiście poprawiłem technikę jazdy - większe odległości od poprzedzających żeby był czas na hamowanie silnikiem, mniej rozpędzania skoro większe prawdopodobieństwo hamowania (szczególnie miasto), do tego doszła jazda cały czas na turbinie (2-2,5 tys obrotów min) i kurcze jest spoko: klocki ok, zużycie paliwa o litr w dół, a w sumie nadal jeżdżę powyżej średniej na drodze, czasem pogonię jakiegoś plaskacza i frajdy tyle samo. No i opon pewnie też starczy na dłużej.

 

Ćwiczmy technikę, to ma sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No bo umiejętna jazda AT to nie jest łatwa. Nie ma się wyczucia tak jak przy ręcznej zmianie przełożeń i człowiek ciśnie a później się okazuje, że juz nieźle dopyla i trzeba cisnąc heble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj. Ktoś napisał że wystarczy jedno hamowanie z ładunkiem ze 180km/h i milimetra klocków nie ma. Śmiech na sali. Szkoda że nie 250km/h. To jest ciężarówka a nie Subaru impreza to że pójdzie prawie dwie paczki to nie znaczy że można śmigać z paletą cegieł na pace 180. Ja mam 35kkm i zjechałem niespełna połowę klocków. Wszystko zależy od techniki jazdy. Gdańsk - Warszawa przelatuę w 4godz więc proszę nie myśleć że się kulam. Jak ktoś depcze gaz - hamulec gaz-hamulec to nawet w 2 tyś km zjedzie klocki. A co do wymagań za 140 tyś zł. to najpierw należy się zastanowić się czy to jest tak do końca zasadne. Prawie wszyscsy z nas odliczyli Vat i amortyzację a to już jest prawie połowa w dół. A za 75 tyś to można sobie co najwyżej pomażyć o takim samochodzie jak Navara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciężarówkach klocki wytrzymują 300 tys km wg mojego kolegi co w tym siedzi.

To daje do myślenia, szczególnie że zestawy mają po 40 t!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowicie technika hmmmm kurde wydaje mi sie ze jakos strasznie nie cisne ale w sumie ponizej 13l/100km nie moge zejsc :) ale 22tysie to i tak malo :P jak to sie mowi jako prawdziy polak nie przyznam sie do bledu ze niby to moja wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciężarówkach klocki wytrzymują 300 tys km wg mojego kolegi co w tym siedzi.

To daje do myślenia, szczególnie że zestawy mają po 40 t!

 

 

 

Tam technika jazdy głównie polega na hamowaniu silnikiem , przy zjazdach z wykorzystaniem retardera.

 

Hamulce w cięzarówce tylko w sytuacjach awaryjnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...