Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zrobić wydech 2,25 - 2,5 cala N14 GTi


Gość madiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Zdobyć rury odpowiednie to nie problem. Gorzej jest ze środkowym oraz końcowym.

Jakie auta miały układ wydechowy oparty na rurach 2,25 lub 2,5 cala? Z nich chciałbym bez dużej rzeźby zaadoptować tłumiki

 

Za info dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, masz tu mała historię mojego wydechu

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=34532

 

przed zrobieniem, szukałem długo przelotów o odpowiednich gabarytach i nie znalazłem. Z tyłu jest bardzo mało miejsca i ciężko cokolwiek dopasować, chyba że ala mugen z allegro.

 

Polecam Tomala, ul. Harfowa 4, Wwa

 

[ Dodano: Pią 23 Lis, 2007 11:03 ]

Co do aut, które miały 2,25-2,5" to są do niektóre dostawczaki w turbo dieselach (Ducato chyba taki miało), i bodajże niektóre Jeepy. Inne to pewnie evosy, subaryny, może ctry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, twój temat przestudiowałem.

Ty masz jeśli dobrze rozumiem - środkowy i końcowy - customowy - hand made.

Ja szukam gotowego - mniej roboty - majstra mam dobrego tylko wolę najpierw rozpoznać sytuację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robotą zeszło im się od 8 do 16 więc tragedii nie ma. U mnie cena była by mniejsza gdybym miał w miarę dobre zawieszenie w starym wydechu. Umówiłem się, że więcej jak 500zł nie dam. Ale, że dołożyli nowe gumy to 40zł więcej.

 

Ciężko jest znaleźć cokolwiek co by pasowało. Z tyłu masz tylko 35-40cm miejsca po długości a środkowy 40cm. To są na prawdę krótkie tłumiki a w połączeniu z 2,5" rurą chyba niestosowane. Ja szukałem w dwóch hurtowniach, w pytę towaru mieli i w każdej koło godziny siedziałem. Gościu latał na drabinie jak głupi, przyniósł kilka ale każdy był zdecydowanie za duży.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

770zl? Z kawasa coś robili? Im trzeba mówić, ze jesteś tu bo chłopaki od np. Hond i jednego białego Nissana :D , polecają bardzo ten warsztat, że robią tanio i dobrze. Potargować się trochę też nie zaszkodzi. Nawinąć dobry makaron i powinno być taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal w pi..du ten gaz albo zakładaj blosa :) Myślałem, że jednak się nie ścigałeś :P Z tym co jest teraz to rzeczywiście nie ma co hamować.

 

Jednego Ci bardzo zazdroszczę, ta cisza pod maską, chyba jeszcze nie słyszałem tak cichego N14 GTI.

 

PS. tak sobie myślałem, że u Ciebie jest dużo więcej miejsca z tyłu niż u mnie (5D - dłuższy zwis). Może uda się tam upchnąć wydech np. od Maximy 3.0 lub innej dużej fury. W połączeniu z 2,25-2,5" rurą będzie całkiem spoko i na pewno łba nie urwie. Poszukaj po hurtowniach, pomierz i może coś zaadoptujesz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 mm

 

długości czy szerokości? ;)

 

Rozstaw osi w Sunny HB i LB jest taki sam i wynosi 2430mm. Długość HB to 3975mm a LB to 4145mm. Różnica to 170mm i wynika ona tylko z dłuższego tylnego zwisu. Więc mamy o 170mm więcej przestrzeni miedzy łącznikami stabilizatora a zderzakiem. Mój tłumik ma 400mm więc u Madizy powinno wejść 570mm. Wszystko teoretycznie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...