Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zwarcie w instalacji


Gość Marcino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prawdopodobnie jakieś zwarcie w instalacji gdyż przy nowym akumulatorze po kilku dniach nie jeżdżenia samochodem siada mi akumulator. Zmierzyłem że po godzinie napięcie spadło o 0,6V

Sprawdzałem prąd ładowania- jest ok. Odłączyłem radio i alarm ale nie pomogło. Ostatnio sprawdziłem miernikiem jaki jest opór między klemami i okazało się że przy odłączeniu bezpiecznika electronic parts 7,5A (pierwszy z lewej u dołu) opór zmalał prawie do zera i po kilku godzinach napięcie nie spadło . Co jest podpięte pod ten bezpiecznik (zauważyłem że zegarek na desce rozdzielczej ale pewnie nie tylko on…)?

 

Almera N15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest podpięte pod ten bezpiecznik (zauważyłem że zegarek na desce rozdzielczej ale pewnie nie tylko on…)?

 

Najlepiej odlacz go i probuj uruchomic po kolei rozne 'electronic parts' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oporu, sprawdz prad przeplywajacy na klemach.

Miernik, tryb Amperowy, wpinasz w szereg i podaj ile Ci pobiera w spoczynku auto.

Te 0,6V to zalezy z jakiej wartosc spada. Po godzinie masz poniżej 12V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brejdak miał coś takiego w escorcie. Dopiero po 3`im akumulatorze wymienionym w ciągu 2`óch tygodni przyszło mu do głowy że to może być wina samochodu. Wiem że po wyciągnięciu bezpiecznika wszystko wróciło do normy, ale od czego on był- nie mam pojęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdź odbiorniki załaczające się bez kluczyka. Masz lampkę w bagażniku - gaśnie jak każda porządna lodówka po zamknięciu drzwiczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...