Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] przepływomierz w 2.0D


Gość empek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam przyczyny małej mocy mojego wózka i mam pytanie- czy w 2.0D ( CD20E) jest przepływomierz? Jeśli tak to proszę o pomoc w jego lokalizacji. Mam nadzieję,że można go jakoś usprawnić podobnie jak w benzyniakach.Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to w CD20E nie ma przepływomierza, rózni się ten silnik od CD20 tylko rodzajem zastosowanej pompy wtryskowej.

Ale głowy nie dam sobie uciąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitram, apetyt na paliwko wzrósł do ok. 10l/100km. Co prawda w mieście, ale i tak lipa. Poza tym nie bardzo ma ochotę rozpędzić się powyżej 130km/h. W sumie nie jest mi potrzebna większa prędkość, ale sumując objawy wygląda, że cos jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitram, sadziłby czarnym dymem.Widzę,że masz podobne autko jak ja. Jak Ci się spisuje gdy jest chłodno? Ja mimo wymiany termostatu musiałem przysłonić chłodnicę, bo kiepsko łapał temperaturę. Może niedługo całkiem "podziękuję" EGR. Troche mi nie pasuje cięcie rurki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empek, ja mam silnik CD20, bez EGR i elektroniki, mi pali na tyk, tylko nie odpalam od razu jak gaśnie kontrolka świec. Po odpaleniu przeważnie od razu ruszam, przez pierwszy kilometr silnik jest słaby podczas przyspieszania i czasami jakby przerywał. nie przekraczam 2 tys obrotów. Póxniej jest już spoko a średnie spalanie mam ok 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie pozbyć EGR w CD20 (CD20E tez) wystarczy wyjac wezyki podcisnieniowe z zaworów. Po wyjeciu pamietaj, by je zaslepić (wezyki). W sumie 5 minut roboty.

 

Istnieje niewielka szansa, że masz uskodzony zawor i np. zapiekl sie w pozycji otwartej, wowczas zaslepienie polaczenia dolotu a kolektorem okaze sie niezbednym rozwiazaniem.

 

Temat szeroko opisany w ktoryms z działów (Sunny albo Primera, nie pamietam).

 

P.S. Po zdjeciu EGR auto lepiej ciagnie na nizszych obrotach. Oczywiscie bez rewelacji (nie zacznie nagle być zrywne jak po uturbieniu ;) No i olej mniej sie brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...