Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Dziwna sprawa - check engine


Gość zero8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa sie wydawała oczywista. Załozylem gaz i po miesiacu zapalil mi sie chech engine. Wzrosło tez spalanie, mysle sonda. Pojechalem do firmy od gazu zeby sprawdzili. Wyszlo ze jest zbyt bogata mieszanka (i na gazie i na benzynie), mysle sonda jak nic. Umowilem sie wiec z mechanikien na sprawdzenie i postanowilem tez wymienic swiece i filtr powietrza. Zanabylem czesci, a jako ze nie chcialo mi sie grzebac to wymienilem tylko filtr powietrza.

I... check zniknal....

I teraz moje pytanie, czy to moze miec jaki kolwiek zwiazek? Kontrolka palila sie kilka dni. Obroty nie wariowaly, tylko wzroslo spalanie.

 

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 27 Lis, 2007 15:28 ]

Nikt nie mial podobnego przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filtr powietrza był tak zanieczyszczony że utrudniał jego prawidłowy przepływ to teoretycznie mogło dochodzić do niekontrolowanego wzbogacania mieszanki, wariowała sonda i palił jak smok. W praktyce się z tym nie spotkałem. Podłączałeś w ogóle auto pod komputer? Komputer prawdę ci powie. Jeśli nie doradzam zrobić pełną diagnostykę tylko u kogoś kumatego co sprawdzi parametry bieżące pracy silnika nie tylko podłączy się pod OBD2 i powie że błędów nie ma. Poza tym jeśli check się palił to masz zapamiętany błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia:

kontrolka check engine na gazie często se zapala, gazownicy zwalają to na sondę lambda.

wymiana filtra powietrza wymaga ponownej regulacji gazu.

 

Miałem z gazem dużo problemów, pomijając tanią jazdę, teraz mam tylko jeden wybór: Ropniak i tylko ropniak :D moja Almera ma silnik który jeździ na wszystkim :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowo założonej instalce LPG Check engine nie ma prawa się zapalać. Jeśli się zapala to znaczy że instalacja jest źle założona np źle dobrane dysze, niewłaściwe ich usytuowanie.

Do autora postu - domyślam się że masz sekwencję - co wozisz pod maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KME Diego jest OK pod warunkiem że dobrze skonfigurowana. Zrób zdjęcie jak masz powiercone miejsca na dysze w kolektorze. Przewody doprowadzające gaz z listwy wtryskowej są równej długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być sonda... tez mialem obiaw ze check sam gasl po pewnym czasie...od tak potem wracal

 

[ Dodano: Sro 28 Lis, 2007 23:53 ]

czy twoj diagnostyk nie ma tester sondy? albo naprostszego czytnika błedów lub multimetru? to jest do sprawdzeniaw 30 sekund. Mozesz tez odczytac kod samemu jesli czujesz do tego zapał. Procedure opisyuwal kolega p_flori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tofik może jeszcze opisać Tobie jak zrobić remont kapitalny?????????

zero8 jeżeli np. za 1,2 lub 3 miesiące czasami znowu by padłą Tobie sonda to pamiętaj, że to wina źle założonego gazu ( taka rada na przyszłość, więc trzymaj rachunek za tą naprawe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy sa inne, bo w 1.5 2001 mialem 3 pinowa, a w 1.8 2003 mam 4 pinowa.

Ale kupilem nowa sonde i jest juz OK :-)

 

Przed FL sondy były 3 pinowe w 1.5 po FL sa juz takies same :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almeralpha

U mnie sprawa wygląda podobnie. Nie zakładałem gazu, ale w pewnym momencie użytkowania mojej almerki zapalila sie check engine. umowilem sie w aso na wizyte ale stwierdzilem ze jeszcze poczekam i nie odwiedzilem nissana. po jakims miesiacu kontrolka zgasła. silnik przez okres palenia sie lapmpki dzialal poprawnie po zgasnieciu tez.. tyle ze palenie wzroslo.... ostatnio sprawdzalem wyszlo..!!13litrów/100!! na calym baku przejechalem 420 km!to chyba nie duzo, chyba ze ja cos zle policzylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...