Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM Z ODPALENIEM SILNIKA W TERRANO II


Gość syla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpaleniem silnika w TERRANO II rocznik 96" model 97"LONG. Do tej pory odpalałam za każdym razem i bez żadnych problemów. Jednak jak spadł pierwszy śnieg to 2 razy nie chciał mi odpalić.Akumulator jest nówka. Pompę paliwa mam zmienioną w zeszłym roku a filtr wymieniam wtedy jak jak mi mój mechanik powie, bo ja nie wiem dokładnie po ilu kilometrach powinnam to robić. Na szczęście on tego pilnuje,ale dziwnym jest to, że kiedy pomógł mi odpalić to pojeżdziłam autem parę dni i znowu nie odpala. Kiedy kontrolka,od świec mi zgaśnie to przekręcam kluczyk i kręci ale na tym koniec. Jeśli ktoś spotkał się z czymś takim to proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozrusznik kręci i nie pali, to mogą być tylko dwie przyczyny - brak paliwa albo brak grzania.

 

Jeśli świece są sprawdzone i grzeją , to moim zdaniem tylko filtr paliwa. Może masz nowy filtr, ale paliwo , które wlewasz jest letnie i w niskiej temeperaturze parafina zatyka filtr.

 

Kup na stacji dodatek zimowy do paliwa i wlewaj. (Depresator)

 

Ostatnio to w Towich okolicach i -10st C było i mogła się już parafina wytrącić z paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pompa tylko zimą nie podaje paliwa ?? a latem podaje :/

 

Pompę łatwo sprawdzić- zdjąć wężyk z pompy , który doprowadza paliwo z baku i podłaczyć do pompy wężyk , którego końcówka będzie w słoiku z paliwem i zobaczyć czy ciągnie.

 

Zobacz jeszcze czy w filtrze paliwa nie masz wody - trzeba spuścić wodę jak bedzie ciepły. Może robi Ci się jakiś korek z lodu w filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie. Jutro się okaże czy odpalę, bo wszystko działa ale jednak nie podaje. Wymieniony mam jakiś zawór od pompy co otwiera dopływ paliwa, fachowej jego nazwy nie zapamiętałam. Mam nadzieje, że to jest to,bo bez samochodu to jak bez ręki, zwłaszcza na wsi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coś wiadomo w sprawie tego Tyrranka? Może przewód masowy silnika jest nie ten teges. Zdarza się, że tam rdza si pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no witajcie, troche mnie nie było bo dopadła mnie choroba,a w tym wieku mieć ospę to przekichane. TYRANEK już pali bez problemu,a nie palił bo schodziło paliwo do baku. Przy zaworze była już luźna sprężyna i nie domykała,ale mam nowe i teraz jest ok :) .Pozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz ale przesądziła pewną decyzję. To że ciężko było dojść w czym jest problem,i trochę czasu i nerwów zajęło (zwłaszcza że były chore dzieci a ja odcięta od świata) to mój mąż sie wkurzył i wystawił mi autko na sprzedaż. A ja nie chcę innego :D

 

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 09:33 ]

No hejka troche mrozu -5, troche śniegu i d..a zbita dalej nie chce odpalić. Do dziś palił bez problemu nawet jak stał nie przepalony 3 dni. teraz to już chyba do fachowca od diesla trzeba się będzie udać-chyba że ktoś ma pomysł co jeszcze sprawdzić, bo potem to mnie skasują pięknie za usługę. Pozdrawiam ;)

 

[ Dodano: Nie 23 Gru, 2007 09:15 ]

PALI (nie zapeszam) jak się dowiem co to było to dam znać auto sprawdzało 5 mechaników i kazdy rozkładał ręce aż tu jeden sobie poradził....PALI PALI oby tak już zostało

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum, jak również świerzo upieczonym posiadaczem Terano II 2,7 tdi z 2006 roku. Postanowiłem odgrzać ten temat. Kupiłem autko z przeznaczeniem na wypady wędkarskie, myśle że się nada :rolleyes: . Mój nabytek wymaga troszke poprawek głównie blacharskich, ale mam również problem z odpalaniem silnika, tj. zimny np. z nocy, czy ciepły po dłuższej chwili postoju wymaga dość długiego kręcenia rozrusznikiem po czym odpala, czasami zapala się kontrolka "check engine", proszę forumowiczów o radę i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...