Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Sprotowy filtr powietrza


Gość gabar5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Matej, spokojnie mozesz u nich zamowic ten mniejszy stozek do 120KM. wiekszy tak naprawde do naszych "ogromnych" silnikow nie jest potrzebny, a nie ma sensu tez przesadzac. i nie trzeba od razu kupowac k&n ;)

 

gabar5, ja bym czegos takiego nie robil, jak sie nagrzeje w komorze, to chwile to potrwa zanim taka konstrukcja sie ochlodzi. nie widzi mi sie ogolna konstrukcja tego.

 

coyot, podrzuc linkiem gdzie mozna takie cos obejrzec (foty), jakie to dokladnie czesci, i ile kosztuja.

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm w takich rzeczach nie jestem zbyt dobry. ale sadze ze ksztalt filtra juz bedzie mial niewielkie znaczenie.

czekam jeszcze na odpowiedz kolegi coyot, w tedy zastanowie sie jakie dokladnie czesci kupic, jakie rozmiary, srednice, etc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukalem i faktycznie sa zdjecia z filtrami, i kolega ma tak samo zrobione jak ja planowalem zrobic.

czyli:

429aff7156f31b50.jpgd338d7b50f11e8d3med.jpg

 

tylko dla mnie 2 ale; mianowicie za duzy stozek, drugie to za duza srednica dolotu. ah no i brak oslony od silnika, ale to najmniejszy problem ;) i faktycznie zamowie sobie 2 filtry na odme ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, prosze abrdzo:

 

no bombel wyjasnił wlasnie co to za filtra ten NIZEJ na zdjęciu. tez z koleij bliżniaczy wyżej to townież firt od odmy ale spryskany olejkiem i faktycznie działajacy jak filtr mianowicie do puszki z filtrem oryginalnej dochodzi wezyk ktorym jest zasysane "czyste przefiltrowane powietrze" a z tytułu zmiany z standardu na tozek i ze nie chcialo mi sie ani dolutowywac wyjscia na ten węzyk z rury ani nie chcialo mi sie montowac odejscia na róże to postanowilem wykorzystac filtr od odmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dokladnie ale chyba 25mm jest odma ... ja mam u siebie taki filterek ... ladniej wyglada :diabel:

 

Matej, w grudniu mamy spota w Poznaniu dokladnie 14.12.07 o 18:00 w plazie na ostatnim poziomie - musisz sie zjawic!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko! [ zagladaj jeszcze do tematu o spotkaniach - jakby sie miala godzina zmienic]

 

 

co do 2 filterkow... fajnie to wyglada ;)

 

eX, czemu za duzy? ... im wiekszy stozek tym wieksza powierzchnia ktora mozna zasysac powietrze ... przynajmniej tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eX, czemu za duzy? ... im wiekszy stozek tym wieksza powierzchnia ktora mozna zasysac powietrze ... przynajmniej tak mi sie wydaje

 

dobrze Ci sie wydaje, ale tez nie przesadzajmy w druga strone. dolot powinien miec tez jakas swoja okreslana objetosc. zobacz jaka rurka jest w oryginale, jakiej srednicy.

 

ale zamiast wiekszego dolotu, wiekszej srednicy z wielkim stozkiem, mozna zdjac sitko :) to da lepszy efekt :) ale oczywiscie nie recze za wlatujace smieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to da lepszy efekt

Tzn? Przeiceż przy naszych silnikach (1.0 czy 1.3) i tak pewnie nic nie uzyskamy, oprócz dźwięku, inaczej jest moment poprowadzony i dlatego są troszkę lepsze czasy 0-100km/h, wysięcie kata też jest obowiązkiem, bo po co nam więcej powietrza jak siedzi ono w przestrzeni głowica-kat i tłumi.

Ja postanowiłem założyć ten stożek LINK i doprowadzić do niego powietrze, ale zamin kupię strożek muszę zrobić prowizoryczy dolot zimnego powietrza i oddnielić go od silnika. Jak już wszystko będzie zrobione wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudniu wrzuce wam swoje zdjęcie stożka. Rozwiązanie COYOTA jest niepoprawne. Cała konstrukcja grzeje się od silnika i nie ma dostępu do zimnego powietrza z zewnątrz. Dodatkowo na oko widzę że długość rur jest nie odpowiednia. Te ostatnie fotki które dodał EX to poprawny dolot tylko bez osłony termicznej która jest niezbędna. Aby stożek spełniał swoje zadanie musi przepływać przez niego zimne powietrze aż do samej przepustnicy. Optymalnym i najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie stożka 1m nad maska, oczywiście to nie możliwe więc kombinuje się pod maską.

 

Im większa średnica rur max fi 70mm tym autko lepiej się wkręca na większych obrotach, na mniejszych ma doła. Dlatego należy zastanowić się czego oczekujemy i w jakim przedziale prędkości i obrotów chcemy żwawiej przyspieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_Rz, szukalem Ciebie w liscie ale nie pamietalem nicka. do Ciebie chcialem uderzyc o porady w zwiasku z dolotem, mam jeszcze takie OT do Ciebie, u kogo zamawiales plyte pod silnik i jaki to koszt? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyte pod silnik robił mi mój sponsor. W mikrze jest to bardzo proste ponieważ wykożystuje się przednie mocowanie seryjne, a dorabia się tylko tylne które robi dodatkowo za rozpórke dolnych mocowań wachaczy. W najbliższym czasie jak Cię to interesuje to porobie kilka fotek. Jeżeli masz pojecie o spawaniu lub znasz kogoś kto ma, to bez problemu to zrobisz. Materiał w postaci Aluminium kupisz w firmach które się tym zajmują podasz im wymiar a oni Ci dotną odpowiedni kwadracik. Ostateczny kształt dotniesz szlifierką kontową. Koszt Alu 4-5mm grubości na płyte pod silnik do micry ok 150zł.

 

Wracając do dolotu to fotka mojego. Jest to rozwiązanie które stosuje się w A-grupowych micrach jak i w KitCarach. Mój jeszcze nie skończony ponieważ nie jest cały osłonięty od ciepła silnika. Średnica rury to 60mm. Czuć wyrażnego kopa od 60-70km/h do 150-160km/h od 4000/obrotów do 7000/obrotów.

Stożek_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_Rz, jak najbardziej jestem zainteresowany mocowaniami plyty, co konkretnie jest potrzebne, jakie czesci, ew ceny etc :diabel: :diabel2: :kosci:

 

wlasnie zastanawialem sie nad srednica dolotu, chcialem cos takiego czym na trasie moglbym swobodnie wyprzedzac, no i niestety przy ruszaniu jak nie odpowiedznio przyoperuje gazem, to lapie laga :|

 

jeszcze mam pytanie o zawias, cos grzebales w zawiasie? jezeli tak to jaki masz zestaw (jezeli to nie tajemnica :diabel2: )

 

nie ukrywam ze lubie czesto polatac po lesie (ala kjs), czasowki, to by sie przydalo jakos auto zabezpieczyc (qapropo plyty)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...