Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działa mi prędkościomierz


Gość KSICHU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

 

Nie działa mi prędkościomierz tzn. nie działa jak powinien: Do prędkości ok. 80 km/h w ogóle nie wskazuje prędkości, a powyżej 80 km/h wskakuje zaraz na 110 km/h. Jak zwalniam poniżej 80 km/h to znowu spada do zera. Byłem z tym już u mechanika oraz w serwisie Nissana. W obu miejscach powiedziano mi, że winna jakaś uszkodzona sprężynka w liczniku, lecz nikt nie chce się podjąć naprawy, bo tego ponoć nie da się naprawić. Jedyna możliwość to ponoć zakup nowego licznika (ok. 1700 zł) lub ściągnięcie używanego na allegro, co niestety w przypadku diesla 2.0 rocznik 97 niestety graniczy z cudem. Czy ktoś z Was spotkał się już z podobnym problemem ? Co robić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprostu szukal i mysle ze do znalezienia taki licznik.

Co do naprawy to i tak pewnie musialbys miec drugi na czesci.

Zegary to pelno plastikowych zebatek, ktoras sie wytarla.

Naprawa tego praktycznie awykonalna, chyba ze jakiegos zegarmistrza zlapiesz to moze za rozsadne pieniadze sie podejmie.

Takie mi tylko pomysly przychodza do glowy na ta chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to wida tego czujnika co jest w skrzyni ? ?ze on tak chodzi ?? bo przecierz licznik chyba juz elektroniczny

 

Nie, nie tu chodzi o uszkodzenie podzespołu mechanicznego w liczniku. Podłączaliśmy go do komputera podczas jazdy i wykluczyliśmy problem czujnika na skrzyni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...