Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SERENA 92r 2.0 16v problem z odpalaniem


Gość purobix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam Serene 92 r produkcji silnik 2.0 16v mam od kilku miesięcy problem z odpaleniem go po długim postoju

tzn po nocy ok 10 godzin gdy autko nie pracuje nie można go odpalić jakby brakowało mu paliwa bardzo trzęsie silnikiem i gaśnie po kolejnej próbie auto odpala i już jest cały czas dobrze ,gdy znów nie jest odpalane historia się powtarza, znów są problemy

autko stoi w ogrzewanym garażu ma wymienione świece przewody oraz filtr paliwa

proszę o pomoc i jakąś sugestie

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem fachowo bo to tylko mój domysł ale być moze nie utrzymuje Ci ciśnienia regulator cisnienia paliwa w układzie i tak sie dzieje.Po dłuzszym postoju musi "dobić"cisnienie i moze przez to takie klocki.....Jak juz zapali raz to sobie wyrówna i wtedy jest ok.Małe postoje nie powoduja tego spadku.

Niewiem ale ja mialem taka usterke w poprzednim autku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w tym aucie znajduje sie pompka paliwa

 

[ Dodano: Sro 28 Lis, 2007 17:02 ]

Robiłem teraz próby i na gazie odpala pięknie na będzynie ma trudności

nie słychać pracy pompki paliwa przy przekręceniu stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z uszczelką. Najlepiej jakby nie odeszła od pokrywy, bo później ciężko jest ją dopasować. Tak jakby się rozszerzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
nie słychać pracy pompki paliwa przy przekręceniu stacyjki
powinno byc ja slychac i to wyraznie jak pompuje i jak dobija... u mnie nawet po 5 sek jak wyalcze silnik to pompka dobija i slychac jak pompuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Januszp

Witam

 

Ja mam problem z gaśnięciem silnika gdy jest lekko podgrzany. Jak właczam silnik po pewnym postoju, gdy już nie jest gorący, a tylko ciepły, to jak zdejmę nogę z gazu, to zaraz gaśnie. Tak dzieje się i na benzynie i na gazie. Jak się już dobrze nagrzeje, to problem znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest całkiem zimny to też gaśnie po odpaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemy są po odpaleniu zimnego. Jak byś nie przygazowywał, to by zgasnął mam rozumieć. A z obrotami jest wszystko w porządku (bieg jałowy)! Nie są za nisko ustawione? Jeśli nie to podejrzewam silniczek krokowy. Nie spełnia swojej roli tzn. nie zamyka i otwiera tak jak powinien. Jednakże nie bardzo to mi pasuje, bo jak piszesz dzieje się to na benzynie i gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do

A z obrotami jest wszystko w porządku (bieg jałowy)! Nie są za nisko ustawione?
, to rzeczywiście robi wrażenie jakby obroty były za niskie, z tym że jak się trchę podgrzeje (termometr na 10-11) to problem z gaśnięciem znika.

 

Dzięki za radę z silniczkiem krokowym - będę musiał go sprawdzić przy okazji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, że tak jest na benzynie i na gazie. Proponuję podjechać na komputer i sprawdzić. Oczywiście jeśli chodzi o benzynę. Dużo rzeczy można sprawdzić. Także to czy silniczek krokowy dobrze zamyka i otwiera. Jeśli wszystko będzie ok. to wtedy pomyślimy dalej. :D

Najpierw załatw sprawę z benzyną a później dopiero gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja miałem problemy z gasnięciem sereny w okresie gdy psuła mi się głowica. SILNIK ZACHOWYWAŁ SIE DZIWNIE, CZASAMI GASŁ NA WOLNYCH OBROTACH, A CZASAMI PRACOWAŁ DOBRZE. Sugeruję sprawdzic czy nie ubywa płynu chłodzącego. Po wymianie głowicy *która w pewnym momencie zalewała drugi cylinder płynem tak że mogłem jechac tylko na trzech garach) problem zniknął. Jeśli płynu ie ubywa to faktycznie może to być silniczek krokowy który się przyciera. Tyle moich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...