Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zimowe opony


Gość babette

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno pierwsze pytanie - mały kłopot czy mogę zalożyć opony zimowe 195/65R/15

i czy to nie będzie miało wpływu na bezpieczeństwo ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi tymczasem pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy to nie będzie miało wpływu na bezpieczeństwo ?

a czemu mialoby miec wplyw na bezpieczenstwo?

na bezpieczenstwo ma wplyw stan tej opony i jej parametry.ale do almery to truche za szerokie te opony.mysle ze 185 byly by lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertElba

Witam. Ja założyłem opony zimowe 195/65 R15 do almery n16 i nie mam żadnych problemów z jej wymiarami. Są faktycznie trochę za szerokie ale nic nie słyszę żeby coś obcierało. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

Ja założyłem opony zimowe 195/65 R15 do almery n16 i nie mam żadnych problemów z jej wymiarami. Są faktycznie trochę za szerokie ale nic nie słyszę żeby coś obcierało

 

Może nic nie obcierać, ale skontroluj spalanie po założeniu takich kapci i sprawdź czy licznik nie oszukuje Cię na parę kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zalozone 195/65/15 -dostalem je za darmo a darowanemu koniowi... no ale w kazdym razie obcieraja, nieznacznie ale jednak zwlaszcza jak cofam z maksymalnie skreconymi kolami albo jak wchodze ze zbyt duza predkoscia w zbyt ciasne zakrety. i w jednym miejscu mam troszke przytarte nadkole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli założysz na oryginalne fele to nie ma klopotu, ja mam trochę szersze i bardziej wysunięte na zewnątrz i jak skręcę koła przy hamowaniu jka przód bardziej się obniży to ociera o chlapacze ale auto na tych felach jest stabilniejsze a mam tam letnie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...