Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CD-rom w aucie:)


Gość Hanczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam pytanie: czy ktoś bawił się już w podłączanie CD-ROM-u z PC do radia w swoim Nissanie? Nie chodzi mi o zasilanie i tego typy rzeczy - to akurat wiem. Chodzi mi raczej o podłączenie do samego radia. Mam Almerkę 2002 rok przed FL z radiem seryjnym Clarion PN-1628M. Gdzie podłączyć się z sygnałem z cd-romu aby to wszystko zadziałało?

 

Chcę taką przeróbkę zrobić jak najmniejszych kosztem tak więc proszę nie doradzać kupna radia i tego typu rzeczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie, będzie Ci przeskakiwał na każdej pierwszej lepszej nierówności. Lepszym rozwiązaniem byloby zastosowanie takiego adaptera w postaci kasety audio - na allegro jest ich pełno i do tego zapiąć MP3 lub Discmena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo o tym w jednym numerze Radioelektronika, schemat , wszystko. Powiem tak, wiecej zachodu niz korzysci. Tak jak mowi Janusz CD-rom komputerowy niema zadnych systemow na nie rownosci, wiec wiecej przeskakiwania niz sluchania. Ale mozna to potraktowac jako wyzwanie elektroniczne ;) wiec jesli czujesz sie na silach mozesz cos takiego skonstruowac , z checia zobacze wyniki, ale tak na codzien to niema sensu :/

 

Tu masz caly opis http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_39774.html

 

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 13:09 ]

w sumie w tym opisie jest wspomniane o wbudowanej amortyzacji ale watpie by przyniosla pozadane skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedzi tyle, że nie odpowiedziały na moje pytanie odnośnie połączenia z radiem. Czy potrzeba jakiegoś dodatkowego sygnału, żeby radio przełączyło się na cd? czy wystarczy podpiąć sygnał z CD do radia i przyciskiem SRC zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam na ile Volt jest zasilanie CD romu ale w aucie jest 12V

 

Zasilanie CD-romu to 12V , ale w samochodzie na odpalonym silniku jest ok 14V a nie 12V, to raczej trzeba uwzglednic.

 

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 16:14 ]

a jak podlaczyc to mozesz pokombinowac z adapterem + cd rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jak cos przekombinujesz np z gniazdem od zmieniarki mozesz uszkodzic radyjko i wtedy to juz takie tanie nie jest ;)

 

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 17:04 ]

a jak niechcesz uszkodzic to musisz znalesc opis gniazda i opis pinow w cedeku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w cd-romie jest z przodu wyjscie na sluchawki
a co ze sterowaniem?

w niektorych jest wejscie, a w niektorych niema.W niektorych jest jeden przycisk do przewijania, ale w ten sposob nie uzyskasz pelnej kontroli nad odtwarzaczem. I nawet jak powiesz "trudno ale dziala" to i tak bedzie cie denerwowac liczenie w pamieci piosenkek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

dziadostwo jakich mało, jakość dźwięku tragiczna chyba, że ktoś po prostu chce żeby mu coś brzęczało....

to tak samo jak kupować domowy transmiter tv np do cyfry, niby działa, ale to wszystko. Jakości i stabilności ZERO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...