Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] wymiana anteny w n16 2004r 1,5dci.


Gość jaceksuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaceksuszek

witam. ostatnio w moim nissmo urwalem antenke. urwala sie cala antena zaraz przy dachu-a mianowicie zaraz za plastikiem. pekla metalowa czesc ktora wychodzi z plastiku?pytanie brzmi czy mozna to jakos zkleic czy lepiej wymienic cala antene wraz z jej mocowaniem dachowym? z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić. Pewnie na giełdzie/Allegro/szrocie da rade znaleźć antenę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o odkręcenie, to do śrub można się dostać zdejmując bodajże lampkę wewnętrzną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno ten model tak ma... ja mialem zlamany sam bat antey i niestety "zespawal" sie na gwincie z obudowa na dachu... wiec kleilem i dziala dobrze.. ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeśli chodzi o odkręcenie, to do śrub można się dostać zdejmując bodajże lampkę wewnętrzną. :)

A co jak ktoś nie ma lampki wewnętrznej ( u mnie nie ma przy lusterku, jest tylko pośrodku kabiny ) ?? Ja również miałem ułamaną i odkręciłem całość z dachu ale teraz mam problem z przykręceniem nowej, bo kabel antenowy gdzie na końcu jest gwint, ucieka mi pod dachem :(: Ma ktoś jakieś sprawdzone magiczne sposoby czy muszę rozebrać przód podsufitki i tam ten kabel przytrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odkręcenie, to do śrub można się dostać zdejmując bodajże lampkę wewnętrzną. :)

A co jak ktoś nie ma lampki wewnętrznej ( u mnie nie ma przy lusterku, jest tylko pośrodku kabiny )

 

Ajć... tego nie wiem. :zdziw: Z reguły jest to tak rozwiązane, żeby był łatwy dostęp (właśnie np. od lampki). Tak miałem choćby w Fiacie Ducato i kilku innych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem choćby w Fiacie Ducato i kilku innych autach.

 

We fiatach zgadza sie, tez to przerabiałem. Poradziłem już sobie, trzeba było odkręcic osłony przeciwsłoneczne i odciągnąc podsufitke, trochę kombinacji było, może dlatego, że samemu i pierwszy raz ale w godzinie się zmieściłem :D

Do wiosny, czyli czasu wymiany całego audio i wygłuszeniem drzwi, będzie musiało starczy radio nissanowskie. PS Radio po wymianie anteny łapie stacje, ale teraz padł mi odtwarzacz cd :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...