Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] (r.94) przełącznik świateł


Gość slonyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Chciałbym uzyskać pomocy w temacie przełącznika do świateł Nissan Micra K11 z roku 94. Nie przełącza na światła drogowe,reszta działa jak należy. Jeśli dłuższą chwilę manewruje się dżojstikiem światła "długie"mrugają (jakby brak styku). Chciałbym sie dowiedzieć czy przełącznik jest rozbieralny i jeśli go otworzę to nie powyskakują mi jakieś niespodzianki z środka. Może ktoś ma jakieś fotki w tym temacie. Proszę o pomoc i POZDRAWIAM

 

Przełącznik otworzyłem, niespodzianek nie było, konstrukcja raczej prosta. Jedyną niespodzianką było to, że po przeczyszczeniu styków nie ma żadnej poprawy...Szukam dalej..

PS. Dzięki za pomoc ..... dobrze że jest jeszcze www.elektroda.pl.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś zanim zdązyłem napisać:-)

 

Co do samego przełacznika to rozbież, przełącz na światła drogowe i zobacz gdzie nie ma styku. Może jakiś zimny lut.

 

Jak nie dasz rady naprwić i bedziesz chciał kupić to mam do sprzedania ale z rocznika 98 - montowalem inny z włączaniem halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz jeszcze raz i zobacz napięciem max 12V i żarówką gdzie nie ma styku choć być powinien i do tego wygląda na to, że jest. Może dasz nawet radę przyuważyć, gdzie iskrzy, gdy ruszasz dżojstikiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość gszymans

A gdzie dokładnie jest ten przełącznik, bo mi nie świeci lewe mijania :), z tego co czytałem na forum to dość częste.

Piszecie że są 2 styki od lewego i prawego oddzielnie, ale te styki są czy w rączce gdzie się przełącza światła, czy chodzi o jakiś przekaźnik przy bezpiecznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gnothi_Seauton

gszymans jak ci nie świeci tylko lewe mijania, to walnięta jest prawdopodobnie kostka przy reflektorze.

Ja mam to samo.

Pewnym wyjściem awaryjnym możebyć odłączenie kostki, wyczyszczenie styków i podłączenie jej z powrotem. U mnie to pomaga, ale tylko na chwilę - gdy np. wjadę w dziurę to już przestaje działać.

Najlepszym wyjściem jest wymiana wadliwej kostki.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...8846f807#612955

 

uciu sam montowałeś ten przełącznik świateł z włącznikiem halogenów z przodu?

Mam w planach, przy przypływie gotówki, dołożyć halogeny i przełącznik świateł z wersji z halogenami (pewnie będzie trzeba ściągnąć kierownicę z airbagiem i tutaj mam pewne obawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

U mnie problem wygląda następująco:

mam takowy włącznik

http://rapidshare.com/files/323152751/zdjecia.rar

i działają mi światła

1. pozycyjne

2. kierunki

nie działają

1. mijania ( po przekręceniu z pozycyjnych nadal pracują pozycyjne)

2. drogowe (ani miganie, ani stała praca)

3. p. mgielne tylne

 

Moje pytanie brzmi, wyrobiony włącznik świateł czy skorodowane przewody przy puszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wygląda następująco:

mam takowy włącznik

http://rapidshare.com/files/323152751/zdjecia.rar

i działają mi światła

1. pozycyjne

2. kierunki

nie działają

1. mijania ( po przekręceniu z pozycyjnych nadal pracują pozycyjne)

2. drogowe (ani miganie, ani stała praca)

3. p. mgielne tylne

 

Moje pytanie brzmi, wyrobiony włącznik świateł czy skorodowane przewody przy puszce?

 

Bezpieczniki i zarowki sprawdzales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu żarówek na kostkach nie stwierdzałem zmian napięcia prądu. Przed totalnym wyłączeniem miałem problemy z włączeniem mijania/drogowych wymagało to "mignięcia" parę razy drogowymi żeby zadziałało. Równocześnie padły mi p. mgielna tylna więc to nie żarówki a raczej bezpieczniki. Co do ich przegnicia (bezpieczników pod maską) jestem w stanie dać wiarę bo od wakacji jedna lampa była zrobiona na krótko. Cukiereczek stanowi fakt że podczas pracowania włącznikiem drogowymi nie zapala się niebieska żarówka na zegarach - sprawdziłem inną żarówką, też nie działa. Ciekawe czy możliwe że nagle padło równolegle włącznik i zgniły przewody. Ile za takie odnowienie przewodów od bezpieczników do lamp mogą sobie zażyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem ze światłami w moim nissanie , tylko że ja namierzyłem problem spalił mi się bezpiecznik w komorze silnika i to tak,że stopiło skrzynkę. Mam światła postojowe a nie mogę przełączyć na mijania i długie . Poszukuje oprawę skrzynki bezpieczników i mam problem znaleźć używaną, niedrogą. Może ktoś ma namiary na takie coś. Nissan Micra K11 93r. Xedos55@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam Nissana Micre K11. I jest pewien problem ze światłami. Bezpieczniki OK. Żarówki Ok.

 

Po przekręceniu manetki na pozycję postojowych obie przednie działają. Po przekręceniu dalej na mijania pali się lewe mijania. Od siebie działa długie lewe. Mignięcie działa na obu prawa oraz lewa. Natomiast przełączając z pozycji postojowych na mijania w połowie mniej więcej zapala się prawe mijania. Przy przytrzymaniu w takiej pozycji działa długie od siebie ale tylko prawe. Przekręcając dalej. Gaśnie prawe i zapala się lewe. Wyjąłem przełącznik. Przeczyściłem styki lekko papierem ściernym, potraktowałem kontaktolem ale problem nie znikł. Czy ktoś ma może rozwiązanie, schemat albo po prostu sprawny włącznik na sprzedaż bo wina leży w 90% właśnie w nim.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...