Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Diesel-Ankieta


Gość Korney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie kto z posiadaczy diesli u nas na forum jeździ na opałowym :P przyznawać sie bez bicia :)

 

ja osobiście sie nie przyznam chyba że na neste to sprzedają :P

 

a jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ci co jeżdżą i mają auto na gwarancji, zdają sobie sprawę z tego, że w przypadku awarii pompy i stwierdzeniu w niej i układzie paliwowym opałówki - mają pozamiatane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również leję ropę.. choć sam nie jestem pewien bo w dzisiejszych czasach wszystko możliwe.... w każdym razie sąsiad jak kupił pare lat temu nowy ciągnik - chyba Deutz, to na ropie przejechał od serwisu do domu i od tamtego czasu leje do niego tylko opał- jak przyjechał nim do serwisu to koleś się dziwnie patrzył ale nie unieważnił gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leon130tc

Ja kiedys przeprowadziłem test długodystansowy na "oranżadzie"(100.000km)tak,ze na ten temat coś wiem.Jak dobry opał to silnikowi nic nie grozi.To nie był co prawda nissan,ale nasze proste 2.0td na pewno nie wnosiło by sprzeciwu jakby mu sie zalało opał.Nawet jeżdziłem swojego czasu na oleju rzepakowym z biedronki pół na pół z ON ;-))tylko że citroenem c15.Oprócz zapachu frytek z tyłu-bez zadnych konsekwencji..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie piszcie ja pracuje w Urzedzie Celnym i brakuje mi wyników podawajcie adresy dokładne,

korney z całym szacunkiem ale to pytanie jest bez sensu,

 

napisałem na wstepie że pracuję w urzedzie Celnym a dokładnie w Szczególnym Nadzorze Podatkowym i z olejem opałowym i żeglugowym mam doczynienia codziennie,

 

naprawde nie opłaca sie szkoda silnika, opałówka ma zdecydowanie gorsze parametry wiem cos o tym bo przez moje ręce przechodzaświadectwa jakości które każda dostawa musi posiadać,

 

powiem krótko i bez obrazy

 

idiotami sa Ci co myślą że zaoszczędzą ale cóż ich sprawa,

 

Ps. W przypadku kontroli na drodze Urzędu Celnego lub Policji kara jest duża a jeszcze zostaje do zaplacenia podatek

 

pozdrawiam

 

jak by co to adresy na maila proszę ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na oleju po frytach i powiem, wam, żadnej różnicy nie odczuwam.... Chcesz mój adres śmiało mogę dać :) - Jak krokodyle udowodnią, że mam OR bądź mieszankę ? Skoro Bioestry są w normalnym obiegu :) ...... Co do opału to popieram - głupota, ze względu na zawartość cetanową paliwa.

 

Diesel powinien mieć paliwo z zawartością cetanową ok. 40

 

ON ma 43-46 (zależy od jakości bo może mieć i mniej jak 40)

 

OR ma ok 39 + dodatek benzyny ok. 3 l na 50 l bak i gra gitara :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. I moja primcia idzie jak trza :P a powiem, że na fryturze ma nawet lepszego kopa :P

 

Zapomniał bym dodać ile OO ma cetanów - Ok. 20 więc ... reszta mówi sama za siebie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tylko na ropie od zawsze i na zawsze. Ale jestem na 99% pewny że i na opale i na roslinnym jeździłby bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdrianBC

jak dotąd to tylko ON tankuje i tylko na jednej sprawdzonej i pewnej stacji ale patrząc na galopujące ceny i zmniejszający się dystans cenowy między ON i Pb95 to czasami mnie nachodzą myśli, żeby zalać coś tańszego ale póki co stać mnie jeszcze na ON i będę go dalej tankował :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja nikomu nie każe jeździć na OR czy czymkolwiek innym co jest paliwem alternatywnym (nie mylić z OO bo to żadna alternatywa).

 

Jednak uważam, że jeżeli nie ma różnicy w jeździe na ON czy OR to po co przepłacać ?

 

polecam stronkę www.drewnozamiastbenzyny.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korney z całym szacunkiem ale to pytanie jest bez sensu,

 

nie ma pytań bez sensu bez sensu są tylko odpowiedzi :P

 

nikogo tu do opałówki nie zachęcam sam tankuje tylko rope chociaż biedny ze mnie student :P chodzi tylko o czystą statystyke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla statystyki podam,że na wsiach są ciągniki i kombajny które poza opałem przez całe swe życie eksploatacyjne nic innego nie próbowały.Ja leje ON bo nie szukam kłopotów na drodze.Starzy kierowcy ciężarówek kiedyś gdy nie było kontroli mawiali że opał był lepszy od chrzczonego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście leję tylko ON i albo verwe, albo ultimate, kiedyś z rok temu "udało" mi się dwa razy zatankować na Orlenie NORMALNE paliwo i silnik mało co nie wyskoczył z ramy. Po analizie stwierdziłem, że nie stać mnie na takie oszczędności. Paliwo leję droższe ale za to nie mam żadnych problemów z odpalaniem a silniczek idealnie pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

To ja już polecam BIO jest legal i jest uszlachetniane a zarazem tańsze od ON i pewne , jedyne co trzeba to częściej wymienić filtr paliwa i tyle , tez zapodaje trochę frytami ale osiągi są bez zmian, jeździłem Sunny wolnossącym przez rok , teraz Primerką TD i również bez problemow.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli redbull , to tylko z pewnego źródła i koniecznie z regularnym dodawaniem mixolu w ilości 100 - 200 ml na bak w celu uniknięcia kłopotów z nastawnikiem i pompą wtryskową. Z doświadczeń wielu użytkowników i pompiarzy wynika ,że OO nie posiada dodatków smarujących zawartych w ON , natomiast jego liczba cetanowa jest zbliżona do napędu. Użytkowanie OO bez dodatków gwarantuje po pewnym czasie zacinanie się nastawnika , co objawia się gaśnięciem na wolnych obrotach, nie wchodzenie na wyższe obroty lub przycinanie się pedału gazu. Można mieszać 50/50 OO z ON. Nie wskazane jest oszczędzanie za wszelką cenę , bo traktor się zbuntuje i będzie bolało w kieszeni.

Chętnie poznam zdanie innych forumowiczów w powyższej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...