Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

fotki kolektora, przepustnicy sr20


chemmist
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Czy posiadacie moze jakieś dokładniejsze zdjecia przepustnicy i kolektora dolotowego sr20 z P11? widze że ten silnik ok. roku 1999 miał bardzo podobny kolektor dolotowy do tego w qg18 :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale projekty i prezentacje np. Coopcio b. dokładnie obfotografował swoje mody silnika i na pewno owe fotki też są :)

 

niestety nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś np. w moim projekcie jest zdjęcie przepustnicu z 2.0 ta większa oczywiście

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...c&start=140

a kolektora fotke znajde ci w wolnej chwili albo Coobcio ci wklei jak się pokaże na forum

 

dzięki, nie zauważyłem tego tematu. A czy posiadasz moze inne zdjecia tych przepustnic? Jak w tej z 2.0l jest rozwiązany silniczek krokowy, gdzie on się znajduje? Interesuje mnie także fotka kanałó kolektora dolotowego z 2.0l :)

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że kolekotr z QG18 jest znacznie ciekawszy jak ten z SR20 i wydaje mi się że idzie na nim zrobić większą moc i Nm jak na tym z SR, ponadto ten z SR totalnie nie będzie ci pasował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że kolekotr z QG18 jest znacznie ciekawszy jak ten z SR20 i wydaje mi się że idzie na nim zrobić większą moc i Nm jak na tym z SR, ponadto ten z SR totalnie nie będzie ci pasował...

 

o, nareszcie konkrety, dzięki :one: narazie napotkałem pewną trudność, gdyż zakupiłem całą górę kompletną z qg18, ponoć z primery i niestety są różnice w porównaniu z qg18 w mojej almerze - pierwsza to to że w kanałach kolektora dolotowego, tóż przed głowicą są jakby małe przepustnice, sterowane jakąś pompką ciśnieniową, musze to usunać, ale kanały są przewiercone przez taki długi bolec :( dziury trzeba bedzie zaspawać :(

A przepustnica qg 18 to porażka, niestety kiepsko widzę jakiś konkretny rozwiert, dziwnie rozwiązane są kanały od silniczka krokowego. Przepustnica jest fi50, narazie max co widzę dałoby rade na fi54. Wieczorem wrzucę foty tej przepustnicy. Dlatego męczę was o dokładne fotki przepustnicy z sr20, fi60 bo moze by dało rade ją zamontować.

Co prawda rozstaw śrub przepustnicy qg18 i sr20 od razu widze jest inny, ale może jakaś flansza? :D

 

i są fotki:

pr1.jpg

pr2.jpg

pr3.jpg

pr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie rozstaw śrub w tej przepustnicy jest inny :/

kolektor z sentry widzę to najlepsze rozwiązanie i przepustnica fi60 z 2.0 pasuje baz problemu :one:

fotki takiego kolektora znajdziesz w podanym wcześniej linku

sprzedaj ten a kup z sentry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie rozstaw śrub w tej przepustnicy jest inny :/

kolektor z sentry widzę to najlepsze rozwiązanie i przepustnica fi60 z 2.0 pasuje baz problemu :one:

fotki takiego kolektora znajdziesz w podanym wcześniej linku

sprzedaj ten a kup z sentry ;)

 

dzięki za podpowiedź :) kolektor wyglada interesująco, i fajnie ze można go rozpołowić i dobrze rozbobrować :D bo do tego oryginalnego nie bardzo jest podejście do wnętrza kanałów. Poszukiwania czas zacząć, chyba nie bedzie łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sentry nie bedzie pasowal bo ma dodatkowy kanal wodny przy pierwszym cylindrze. w QG jest to zmodyfikowane. o tyle lepiej ze goraca ciecz nie nagrzewa kanalu dolotowego 1ego cylindra. na stronie jcauto wychodzi ze uszczelka kolektora ssacego pasuje zamiennie z

NISSAN LAUREL 2.8D (LD28) -85

USZCZELKA KOLEKTORA SSĄCEGO

kod: N61067

producent: AJUSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sentry nie bedzie pasowal bo ma dodatkowy kanal wodny przy pierwszym cylindrze. w QG jest to zmodyfikowane

 

O fakt nie zwruciłem na to uwagi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...