Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Kąt wtrysku?? 2.2 DI


Gość KamRut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanko...

 

Moje autko chyba ma zły kąt wtrysku ustawiony... Niewiem z jakiego powodu, ale autko cieple, zimne, zgasze i zaraz odpale... nie odpala od "pyknięcia". Wymieniłem juz aku, wiec jest moc, ale silniczek swoje... Pytanie czy u mnie w tym silniku ustawia sie kąt wtrysku i jak taki proces wygląda, czy to na kompie czy jak oraz moze wiecie gdzie w warszawie mogę to ustawić i w jakiej cenie?

 

Ewentualnie sprawdzic, bo juz bylem na jakims kompie i gosciu mi powiedzial, ze mam 0 stopni ustawione ale niewiem czy tak mam, czy tak powinno być i czy to poprawne, bo nie jestem mechanikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy u mnie w tym silniku ustawia sie kąt wtrysku

Nie. Pompa ma stałe położenie. Sprawa tylko i wyłącznie komputera. No, chyba, że było coś rozkręcane i jest np. pompa przestawiona na rozrządzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tylko i wyłącznie komputera.

 

To znaczy? Rozumiem, ze on steeruje zapłonem itp, ale to co mogę sprawadzić? A czy autko może odpalać ciężko przez brudny filtr czy np dolot powietrza?? Co mogę posprawdzać, jakaś przyczyna musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy autko może odpalać ciężko przez brudny filtr czy np dolot powietrza??

To bardzo szeroki temat. Począwszy od filtra i świec żarowych, a skończywszy na niskiej kompresji lub pompie. Ten problem już kilkakrotnie pojawiał się na forum. Choćby to:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...211db0ee#434382

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko, bo myślałem, że pojadę sobie gdzieś zapłacę "parę złotych" i mi zrobią ten kąt, bo mi się wydaje, że to jego wina, ale skoro jest nie regulowany, to niewiem... Nic najwyzej tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...