Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

maxima bez ABS (fabrycznie?)


Gość khak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie pametam czy tu zakladalem podobny watek . W kazdym badz razie nei moge (lub nie potrafie) odszukac wlasnych watkow na tym forum.

 

Czy jest jakas możliwość załżenia ABSu do maximy ? Mogę kupić model 99 wer. USA ale bez ABSu . Podobno fabrycznie ....

Czy to mozna sprawdzić w nr. VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z forum poczytaj koniecznie FAQ tam jest opisane co i jak :!:

Chcesz znaleźć własne posty to wciśnij twój profil pod twoim postem a tam pisze znajdź wszystkie posty khak i po sprawie

A co do ABSu to coś nie mogę w to uwierzyć aby go seryjnie w 99 nie było :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS byl chyba w kazdej wersji... od 95+ to juz na pewno!

 

tu sie nie zgodze, niektore maximy nie maja abs, taki maly psikus od nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki co do wyszukiwania własnych postów.

 

No więc własnie powinna mieć na zdrowy rozum ABS a nie ma.

 

Jedna wersja to taka ze okreslona garść (seria) maxim została rzucona na stan Floryda gdzie caly rok jest cieplo. Brzmi debilnie ale tak słyszałem. Podobno amerykanie mają takie dziwactwa.

 

A druga wersja to zaprzeczenie. Bo jakieś przepisy w USAod końca lat 80 stanowczo precyzuja że każde samochody po przekroczeniu jakiejś tam określonej wagi (lub innych kryteriów) muszą być seryjnie z ABSem

No ale cóż skoro ten model na 200 % nie ma ABSu . Przy tym silniku sami rozumiecie jaki to paradoks...

Auto można łatwo wprowadzić w poslizg nawet na suchej drodze.

 

[ Dodano: Czw 06 Gru, 2007 10:24 ]

Czy zakup pompy ABS rozwiąże sprawe ? Czy komuś cos wiadomo na ten temat ? bo można kupic za około 300 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego chyba jeszcze byś musiał dokupić czujniki ABS, przynajmniej tak mi się wydaje

 

pompa i czujniki to nic. Do tego potrzebujesz komputer, okablowanie, nowe piasty kol i nowe osie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem gra nie warta swieczki ;) Musisz sie zastanowic czy bedzie Ci odpowiadala fura bez ABSu ....czy lepiej poszukac takiej z ABSem :)

Ja swego czasu myslalem o dolozeniu do Siebie kontroli trakcji, bo z tego co rozmawialem z Wacem, to byly A32 z kontrola w 99 roku......tylko nie pamietam wlasnie czy wystarczyloby dolozyc jakis modul do sterowania ..... czy podmieniac caly komputer z takowa opcja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem gra nie warta swieczki ;) Musisz sie zastanowic czy bedzie Ci odpowiadala fura bez ABSu ....czy lepiej poszukac takiej z ABSem :)

Ja swego czasu myslalem o dolozeniu do Siebie kontroli trakcji, bo z tego co rozmawialem z Wacem, to byly A32 z kontrola w 99 roku......tylko nie pamietam wlasnie czy wystarczyloby dolozyc jakis modul do sterowania ..... czy podmieniac caly komputer z takowa opcja ???

 

Ogladalem 2 dni temu pompe ABS do tego samego auta w wersji z kontorla trakcji i bez, to sa dwie inne rzeczy, ta do kontroli jest "szybsza" i ma wiecej flakow. Musi miec czujniki przyspieszenia auta dla kazdej plaszczyzny. Wiec podejrzewam ze w maximkach podobnie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozmawialem z Wacem, to byly A32 z kontrola w 99 roku.....

Moja QX z 99 r. nie miała.

Ja jesli kupie sobie auto z abs-em to chyba pierwsza rzecza bedzie odlaczenie tego ustrojstwa

A to już kwestia umiejętności w prowadzeniu auta, trochę też i przyzwyczajeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie przyzwyczailem/nauczylem sie jezdzic z ABS (szczegolnie zima) jedyne co mnie denerwuje to ze dziala przy kazdej predkosci, jakby uklad wlaczal sie powyzej np 20km/h lub 40 byloby idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już kwestia umiejętności w prowadzeniu auta, trochę też i przyzwyczajeń

No wlasnie o to chodzi, ze odkad mam prawko to praktycznie wcale z abs-em nie jezdzilem. Nauczylem sie jezdzic bez niego i jak jade autem z tym urzadzonkiem to jakos zle sie czuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże od ćwierć wieku i dobrze czuję się w autach z ABS oraz bez niego. Jeśli już to ważne jest, by system nie włączał się za szybko. W Maxi jest ok., ABS nie jest przesadnie czuły.

Ps.Okrągły, 300-setny post umieszczam celowo w temacie o Maximkach. Ciągnie wilka do lasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...