Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś stosował ceramizer?


Gość Witek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek9108

Z tgo wszystkiego wychodzi jedno. Pijcie wode-na pewno wam NIE ZASZKODZI.

 

Dla mnie jedn odp na to pytanie jest wystarczająca-

 

4. Sformułowanie "po wprowadzeniu do oleju silnikowego (dostarczonej próbki oleju Orlen Classic SJ/CF 15W/40) nie wpływa negatywnie na jego podstawowe właściwości fizykochemiczne" oznacza jedynie, że ceramizer nie zmienia parametrów oleju, nie wchodzi z olejem w reakcję.

 

Skoro nie zaszkodzi to pewnie i nie pomoże :D

 

 

 

 

Z olejem 15W40. Ciekawe jak z innymi i jak to działa w silniku, gdy dochodzi temperatura i praca.

Będziemy z ciekawości robierać nową Octavię 1.2 TSi (silnik który w teście motoru 1kkm-41kkm wymagał dolewki 4l) z przebiegiem 130kkm i stosowanym ceramizerem.

Opiszę wszystko w następny weekend. Chcemy jeszcze zrobić nasz mały test ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Oczywiscie ale jak dla mnie to kicha i ja tego lal do silnika nie będę.

kazdy robi jak uważa i ja również nie namawial ani nie odciągam od stosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ale jak dla mnie to kicha i ja tego lal do silnika nie będę.

kazdy robi jak uważa i ja również nie namawial ani nie odciągam od stosowania

Ja również , nie będę namawiał ani odciągał ale każdy ma swój rozum i myślę że wyciągnie z tego tematu wnioski na podstawie których sam dokona odpowiedniego wyboru.

Jeśli ktoś myśli że ten specyfik odbuduje powykruszane i połamane zęby w przekładni takiej czy siakiej czy też odbuduje panewki lub łożyska i pierścienie to życzę szczęścia :D Pozdrawiam . Vito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko później przy sprzedaży takiego auta niech nikt ze stosujących to "cudo" nie zapomni napisać o tym w ogłoszeniu oraz poinformować potencjalnego kupującego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Tylko później przy sprzedaży takiego auta niech nikt ze stosujących to "cudo" nie zapomni napisać o tym w ogłoszeniu oraz poinformować potencjalnego kupującego ;)

 

taaa...Chce to widziec.

 

"Samochód był regenerowany dodatkami typu ceramizer co poprawia jego działanie,kompresję oraz zmnienijsza pobór oleju. "

Powodzenia przy sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak ja pisałem wyżej ja użyłem Ceramizer I w moim przypadku również pomógł, jeżeli ktoś nie chce to niech go nie używanie. Dziwi mnie jednak fakt, że najwiecej negatywnych opinii pisza ludzie, ktorzy ceramizera NIE UZYWALI!.

 

Co do ekspertyz to fakt, ze ceramizer nie dziala negartywnie wedlug mnie tez odnosi sie do tego, ze nie zmienia jego parametrow tak jak pisalismy o zageszczaniu go :]

 

Vito – powykruszane zeby?Producent jasno okresla, ze ceramizer nie jest wstanie naprawic uszkodzeń typu ukrychnięcie czy ułamanie.  Nie ma co oczekiwać od aspiryny żeby wyleczyła złamanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami małe party było głowa mnie boli rano odpisze .


Sami bardzo sie cieszę że w Twoim przypadku ceramizer pomógł , co nie zmienia faktu iż w micrze 1,2 80HP nie pomógł . Nie widzę tam żadnej warstwy na panewkach a i pierścieni też nie odbudowało jak brał olej litrami tak brał .
Jestem wychowany przez starego mechanika który wpoił mi kilka bardzo przydatnych rzeczy miedzy innymi nie daj się dymać :D po drugie jesli silnik bierze olej kompresja mu spadła to wymieniam pierscienie uszczelniacze uszczelki i auto jeździ dalej  a nie kupuje jakichś specyfików które mają zdziałać cuda .

Co do po wykruszanych zębów  i tego że ich ceramizer nie naprawia i uszczelniaczy zaworowych też nie naprawia więc Sami ja się pytam co on naprawia ?

Następnie to że sprostowałem prace doktorską gdyż Doktorzy popełnili błąd pisząc elektrycznie a powinno być elektrostatycznie i tu jest następny problem ponieważ nie da się spolaryzować oleju w silniku tzn da się olej jest dielektrykiem a komora silnika metalowa ale żeby spolaryzowac olej musiał byś zamontować dodatkową elektrode polaryzującą dodatnio :D i nawet gdyby to Ci się udało i olej przylegał by do scianek silnika nawet do górnej pokrywy tylko poco żeby odmą go wydmuchiwało ?

Ale najważniejsze jest że Ci pomógł :D  Pozdrawiam Vito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh się temat rozkręcił. Panowie to jak z witaminami jedni wierzą inni nie jeszcze inni popierają dowodami naukowymi. Nikt się nie spodziewa że lekarstwo czyni cuda a jednak wszyscy je biorą choćby na katar a jak się okazuje leczony trwa 7 dni a nie leczony tydzień he he he. No fakt faktem może łagodniej przebiegać i objawy zmniejszyć to w takim razie równie dobrze może działać i ceramizer jak te leki na katar.  Nikt do niczego nikogo nie zmusza chcę leję nie to nie. Porozmawiajcie z kimś kto wyważa korbowody i jakie różnice są w obróbce i twardości powierzchni takiego metalu może to coś wyjaśni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vito, dziękuję za tę naukową opinię :]

Rozumiem również, że nie wierzysz w Ceramizery. Ceramizer, jak z resztą jest napisane,  nie pomoże w przypadku pęknięcia czy ukrychnięciu. Działa on na poziomie mikroskopijnym, a takich ułamań nie widziałem. ..  U mnie on po prostu zadziałał, i praktycznie  to co napisali producenci się sprawdziło - więc ja jestem  z tym produktem ok i mogę go polecić ,  tak jak mogę polecić pomidorową mojej żony czy wczasy w sopocie-  tematy sprawdzone :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami najważniejsze że Ci pomógł :D i jesteś zadowolony ale musisz zrozumieć że jesteś jedną osobą na sto której ten specyfik pomógł wszystko zależne od okoliczności i stopnia uszkodzeń . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa on na poziomie mikroskopijnym, a takich ułamań nie widziałem.

 

O właśnie, tylko wciąż nie wiadomo co się dzieje na tym poziomie mikroskopijnym. A jeśli produkt ma działać skutecznie jak obserwujesz, to można to działanie oprzeć na solidnych podstawach naukowych, czy nie? Odpowiedź z Ceramizera to jeszcze nie są te podstawy. No chyba że produkt po prostu działa, wystarczy uwierzyć jak w witaminę c i nawet nie ma efektów ubocznych :)

 

Więc w swojej naiwnej ciekawości tydzień temu wysłałem kolejnego maila z prośbą o wytłumaczenie, czy chodziło o 1) tak jak zauważył Vito powierzchniową polaryzację elektrostatyczną, czy 2) oddziaływania międzycząsteczkowe, które w skali "mikro" też są elektryczne i powodują klejenie jednej substancji do drugiej. Czy jeszcze coś innego? Jak dostanę odpowiedź wiadomo wkleję :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, zapraszam do mnie na pomidorówkę - zmienisz zdanie :)

Co do tego że jestem  "rodzynek" typu 1/100 to nie jestem przekonany ,  ale ani ja ani ty nie mamy statystyk.
Pewnie że jednemu pomoże innemu nie- zależy od stopnia zużycia silnika.
Wraka nie wskrzesi :)   U mnie dał radę.
Wszystkiego to chyba  żaden preparat nie naprawi ( to było za piękne).

Swoją droga jestem ciekawy jak bartek - wlał i miał się odezwać ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Mateusz, zapraszam do mnie na pomidorówkę - zmienisz zdanie :)

nie ma szans ;)

Na każdą inną zupke chętnie wpadne ale ta jest jedyną ktorej nie trawię :)

 

Ale dzięki za zaproszenie-Jakby Twoja kobieta robiła ogórkową to już grzeje silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Panowie, miałem opisać w sobotę ale nie było czasu.

Jak się tylko znajdzie to opiszę wszystko.

Jedyne co mogę teraz napisać mając minutkę czasu... to to że sam nie stosowałem ceramizera. Natomiast rozebraliśmy 4 silniki, w których stosowany był ceramizer.

Wszystko opiszę później, ale to co mogę na szybko napisać to:

- nie wpływa na olej 15W40, ok, ale wg. mnie na 5w40 już tak

- napewno po zastosowaniu ceramizera zostaje jakaś tam delikatna powłoka olejowa, nie spływa wszystko przez co po zapaleniu silnika po nocy tzw. suchy start jest mniejszy zanim wtłoczy się ten pierwszy olej

- faktycznie badając chropowatość powierzchni (gładzie) jest mniejsza, ale im mniej zużyty silnik (do ok. 1l na 15000km) tym lepiej środek działał, niestety im mniej zużyty tym krócej pracował silnik bez oleju

- im bardziej zużyty silnik tym mniejszy efekt, chodź z drugiej strony im starszy konstrukcyjnie silnik tym lepiej środek działa (nie mówię o jakiś zajeżdżonych gratach)

 

Moim zdaniem ceramizer nadaje się do silników TSI (tych, które już na 2 przeglądzie przy 30000km wymagają dolewek nawet 1l albo i więcej), po prostu powoduje, że w codziennej eksploatacji silnik jest lepiej smarowany i mniej tak widać ułomności jego budowy, a co za tym idzie szybsze spalanie oleju.

Co do starszych... coś tam pomaga, ale raczej jest to zmiana podejścia do jazdy po zastosowaniu drogiego specyfiku, odczucia psychiczne, niedokładne obserowanie efektów, a co za tym idzie zbyt wybujała opinia o środku poparta zbyt krótką eksploatacją (powiedzmy sobie szczerze, przeciętny Kowalski mieści się w przebiegach rocznych do 10000km)

Jak znajdzie się czasu to napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria wybiórczego działania - tego nie kupuję :)
Każdy będzie miał najwyraźniej swoje zdanie na ten temat i tyle.  Jak mówiłem u mnie zadziałał tak jak miał i to mogę powiedzieć na forum.
Co do innych przypadków - ciężko ocenić jaki był stan techniczny każdego z pojazdów i co miało się rzekomo "naprawić" . Lepiej po prostu samemu zobaczyć czy w danym przypadku zadziała.  Nie kosztuje toto fortuny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami masz specyficzne podejście do tematu tak jak i sam ceramizer ty wybiórczo nie kupujesz on wybiórczo nie naprawia a to że nie kosztuje fortuny to nie znaczy żeby go kupować bo lepiej dołożyć i kupić lepszej jakości olej albo po prostu dać biednym niż wierzyć w cudowną moc cudownego jak by sie mogło wydawać specyfiku . Dla mnie nie działa i tyle w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spoko Vito, dla Ciebie nie działa i tyle, u mnie zadziałał. Są inni u których działa tak jak z lekami, u jednych pomożę u innych nie pomoże. To że nie kosztuje duzo na pewno jest jakims pozytywem, sam wiem, ze gdyby kosztowal wiecej top bym nie kupil.

 

CZy jest cudowny? Tak nie powiedzialem nigdzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Troche wałkowany już jest ;)

to w sumie tak jak rozmowa o tym czy ktoś ludzi ser plesniowy :)
jednemu bd smierdział ale go bd jadł i mówił że za%$^isty a drugi nie ruszy bo zalatuje skarpetkami tesciowej po 2 tygodniach pobytu w sanatorium :D

Dajcie sobie juz spokój jak pisze Mirek bo nudnawy top się zrobił ;d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak skrzynia czy tylny most wył to się sypało trocin lub (jak ktoś w tamtych czasach miał dostęp) gumowe "opiłki" z zakładu wulkanizacyjnego. Później nastała era różnego typu doktorków, dolewanych do oleju. A teraz mamy Ceramizery i inne podobne specjały - bo teraz, aby coś się sprzedało, musi się ładnie nazywać i mieć masę durnych opisów. Podejrzewam, że wystarczy tu ktoś, kto jest obeznany z chemią i fizyką oraz ma do czynienia z branżą olejową i silnikową, aby obalić wszystkie te bzdury, co wypisują sprzedawcy tego "cuda". 

Do Ceramizera polecam użycie Magnetyzera - podobna nazwa i efekt działania też ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...