Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Amortyzator


Gość Tombolot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tombolot

Witam,

 

Jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie almerkę, nic nie stukało i nie pukało w zawieszeniu.

Codziennie jeżdże do pracy w 4 osoby i kilka dni temu zaczął pukać mi tylny prawy amortyzartor. Dopiero wczoraj się zorientowałem bo akurat zapomniałem zabrać panela od radia i usłyszałem że dzieje się z nim coś niedobrge (oczywiście żaden z pasażerów nie powiedział mi że cokolwiek stuka bo myśleli że już tak było !).

Niby amortyzator odbija za pierwszym razem ale nawet przy delikatnym bujnięciu furki słyszę puknięcie (mniej więcej w górnej części kolumny).

W sobote będe miał trochę czasu żeby coś poszperać przy furce, ale nie wiem czy może to być tylko zużyta uszczelka (guma) pod śrubą amortyzatora przy kolumnie, czy będe musiał wymienić cały amortyzator - jak Wam się wydaje, co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie almerkę, nic nie stukało i nie pukało w zawieszeniu.

Codziennie jeżdże do pracy w 4 osoby i kilka dni temu zaczął pukać mi tylny prawy amortyzartor. Dopiero wczoraj się zorientowałem bo akurat zapomniałem zabrać panela od radia i usłyszałem że dzieje się z nim coś niedobrge (oczywiście żaden z pasażerów nie powiedział mi że cokolwiek stuka bo myśleli że już tak było !).

Niby amortyzator odbija za pierwszym razem ale nawet przy delikatnym bujnięciu furki słyszę puknięcie (mniej więcej w górnej części kolumny).

W sobote będe miał trochę czasu żeby coś poszperać przy furce, ale nie wiem czy może to być tylko zużyta uszczelka (guma) pod śrubą amortyzatora przy kolumnie, czy będe musiał wymienić cały amortyzator - jak Wam się wydaje, co to może być ?

 

u mnie niedawno też zaczął stukac tylny prawy amortyzator, okazało się ze wylał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niedawno też zaczął stukac tylny prawy amortyzator' date=' okazało się ze wylał :([/quote']

 

Ale wtedy nie powinien Ci normalnie odbijać

 

nie wiem jak chcesz to sprawdzić, dociskajac tył pojazdu? przecież drugi mozesz mieć sprawny i już bedzie inaczej odbijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

nie wiem jak chcesz to sprawdzić, dociskajac tył pojazdu? przecież drugi mozesz mieć sprawny i już bedzie inaczej odbijał.

 

jak padł mi amortyzator w civic-u to woziło mi dosyć wyraźnie dupe powyżej 100 km/h - tu nie mam takich objawów nawet jak załaduję na tylną kanapę komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Panowie niedawno miałem podobny przypadek mianowicie stukanie prawego tylnego amorka. Przy niedużym już mrozie całkiem ŁOMOTAŁO (po prostu nie pracował) Co się na warsztacie okazało wyciek oleju.

'

Obecnie jestem już po wymianie amorów na nowe (obydwa)

Koszty: Amortyzatory firmy Kayaba 145 Pln szt. na Allegro+ 14 wysyłka (taniej już nie znajdziecie!!)

osłony na amorki (warto je też wymienić, każdy dobry mechanik to powie) 90 Pln 2 szt.- sklep, robocizna 150 Pln nieautoryzowany warsztat. SUMA: 544 Pln

 

NIEMAŁY KOSZT ALE PRZYZNAM ŻE W A R T O ! ! !

auto stabilnie trzyma się drogi, nie wozi, nie huśta i wreszcie nic nie stuka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...