Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] problem z wyciekiem oleju


Gość Farend
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli możecie to pomóżcie. Kupiłem Primerę ale zauważyłem wyciek oleju spod silnika. Mechanik przy wymianie rozrządu wymienił i zimering wału głównego. Mniej ciekło ale dalej pojawiały sie plamy. Później wymienił uszczelkę pod misą bo była do niczego. Ale okazuje sie ze dalej pojawiają się krople oleju. Co może być jeszcze? Bardzo proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek spustu oleju, uszczelka filtra, pęknięta misa olejowa i jeszcze zapewne pare rzeczy - ale jak Ci mechanik robi to niech weźmie odpowiedzialność za robotę

w końcu zawozisz brykę i mówisz, że ci kapie a on co?? niech wytrze silnik i patrzy skąd się krople pojawiają.

 

bo tak jakoś nie do końca zrozumiałem na czym jego rola polega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak jakoś nie do końca zrozumiałem na czym jego rola polega :D

skasować kasę od gościa i nic nie robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później wymienił uszczelkę pod misą bo była do niczego. Ale okazuje sie ze dalej pojawiają się krople oleju. Co może być jeszcze? Bardzo proszę o pomoc :(

 

Coś mi sie wydaje że ładuje Cie w bambuko :D

Miska olejowa nie ma uszczelki - jest klejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu dalej niewiele wynika. Powinieneś sam wytrzeć te miejsca i dokładnie oglądnąć skąd cieknie. Piszesz, że spod miski, ale olej tam może z jakiegoś miejsca na silniku naciekać a nie koniecznie z miski wyciekać. Wtedy bardziej precyzyjnie napisz lub zrób zdjęcia, z którego to miejsca cieknie. Teraz mam wrażenie, że mechanik znalazł płatnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... klejona?

Uszczelka miski olejowej jest robiona z tzw "liquid gasket" - uszczelka w płynie - jest to forma silikonu czy jakiegoś innego uszczelniacza którym z tubki tworzy się uszczekę na powierzchni styku i przykręca do korpusu silnika.

Cały myk polega na tym, że nie stosuje się tu zasady im więcej tym lepiej - należy rozprowadzić dokładnie na całym obwodzie niewielką ilość (zazwyczj opis w manualu) owej uszczelki a przy demontażu niestety logiczne jest iż ulega ona zniszczeniu.

A więc przed ponownym montażem czyścimy dokładnie obie powierzchnie styku i "namazujemy" ponownie uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

hmm... wiem, że miska olejowa poci mi się (znajomy sprawdzał). Powiedział, żeby nie wymieniać. Przejechałem ok 2tyś km i stan oleju jest taki sam na wskaźniku...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

kup sobie z k2 silikon czarny temperaturowy za 8zl.. tylko dobrze odtlusc miejsce smarowania.. jest genialny do uszczelek misy i pokrywy zaworow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MisiekMD

Wszyscy koledzy rozmawiacie o uszczelnieniu miski olejowej.

Trzeba zacząć rozmowę o rzeczywistym przebiegu silnika (czy nie był kręcony licznik?). W mocno wyeksploatowanych silnikach wycieku oleju to norma.Podstawą jest zlokalizowanie wycieku oleju.

Jeżeli nie jest z miski to prawdopodobnie winne są uszczelniacze (przedni i tylni) wału korbowego a w zasadzie sam wał.

Wymiana przedniego uszczelniacza niewiele pomogła- winę prawdopodobnie ponosi wyrobiona "faza" na wale korbowym w miejscu zabicia uszczelniacza. Pomoże ew. szlif wału w tym miejscu + uszczelniacz nominał z wymianą panewek głównych wału (luzy)lub ew wymiana samego wału na sprawny.

Mam ten sam problem, czekają mnie niestety wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...