Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] ALmera łożyskja tylnie (piasta)


Gość tomas.ns

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomas.ns

a wiec dzisaj zmieniłem piaste tylnia bo mi łozyska wyły :/ jak rozebrałem jedno było totalni rozwalone drugie jeszce w całkiem dobrej kondycjii i pytanie mam do was czy ma ktos dostep do danych jakie sa oznaczenia tych łozysk ? / bo patrzac na nowa piaste to byl nr ale nigdzie takich niema :?? a mam dostep do prasy wiec chciałem sobie zregenerowac te piaste po ogledzinych doszedłem do wniosku ze da sie wywalic stare i władowac nowe tylko własnie potrzebuje tych nr spróbuje jeszce odczytac ze starych bo sa firmy NTN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez odczytania z piasty nie znajdziesz.

 

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2007 20:20 ]

Oddzielnie nie ma w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zobaczymy czy sie je da sciagnac w poniedziałek sproboje je wycisnac mam stara piate w reku i sa oznaczenia na łozysku tylko ze nigdzie nie moge znalesc takiego typu łozyska firma to NTN a oznaczenie HUB080-21 Japan ZN i to jest wszystko i teraz jeszce nieweim co to za typ łozyska czy zwykłe kulkowe czy jednorzedowe ?? a jak nie bedzie odzielnie w sprzedarzy to sie cos napewno dobierze sa katalogi wiec nie bedzie problemu ja wpracy mam galanta księge lozysk takrze bez problemu

 

[ Dodano: Pon 10 Gru, 2007 21:06 ]

a więc rozwieje wszystkie wiadomości piasta zbudowanan jest w taki sposób ze faktycznie nie obejdzie sie bez jej wymiany bo łożysko bierznie zewnetrzna ma wytoczona na piaście czyli piasta nadaje sie na śmietnik w takim sposobem koszt jednej osi to wydatek z rzedu od 360-500 zł zamienniki ja wyszukłaem ze jest za180 zł od znajomego czyli niedługo czeka mnie wymiana w drugim kółku bo juz tez zaczyna wyc

 

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2007 08:14 ]

no włąsnie wyje juz druga strona i to na tyle czyli znbowu wywalic trzeba kasy ale mam pytanie bo nieweim czy tylko w łozyskach stozkowych dokreca sie z umiarem czy na piascie tez czy dokreca sie do oporu mi sie wydaje ze chyba do oporu bo jak wczesniej sciagałem piaste to jak odkrecałem srube od piasty to musiałem mocno młotkiem walic zeby sie odkreciłą czy tak powinno byc czy nie ?? w sumie jak by było dokrecane na umiar to by zamiast zawleczki na piascie był nakretka z mozliwoscia jej zaklepania ?? dobrze to rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zamienniki ja wyszukłaem ze jest za180 zł od znajomego

 

Możesz dać namiary na te zamienniki? Jaka jest ich jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolega sie myli to nie są łożyska stożkowe tak jak w maluchu :) ze sie je na luz dokreca zreszta inaczej luzu nie zrobisz bo jak potem zawleczke załozysz? ? a jak luz jest na łozysku to jak bedziesz w zakrety wchodzic to bedzie albo hałasowac albo ciszej chodzic pozatym na chłopki rozum bierznia szybko po pizdzie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcając łożyska trzeba uważać bez względu na to czy są stożkowe czy proste.Do dokręcania służy klucz dynamometryczny i manual z danymi na ile przykręcić.Jeśli nie na Nm to czasami podają do oporu z wyczuciem i poluzować o ileś tam.Nawet proste łożyska wymagają pewnego minimalnego luzu,kwestia ile przewidział producent. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...