Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 3D ile tak na oko trwa montaż zestawu audio ....


Gość seba_malpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seba_malpa

Witam, pytam bo musze wiedzieć ile czasu mam na to poświęcic. Opiszcie w punktach żebym sie niepogubił :P

1. Poprowadzenie przewodów z akumulatora do bagażnika w którym bede miał wzmacniacza Blaupunkt GTA4 MK II 800W i Subwofer Caliber. Wymontowanie starych głośników czyli standardowych z drzwi, wytłumienie, montaz nowych głośników i podłączenie ich także do wzmacniacza.

2.Którędy najlepiej poprowadzic przewody z akumulatora do bagaznika ?

3.Czy jesli wzmacniacz ma 800W czyli 4x200 da się może zrobić by głośniki w drzwich dostawały 2x400W i 1x400W subwofer ?

 

Dzieki Ziomki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Sławka >WWL< on sie tym zajmuje profesjonalnie, napewno odpowie Ci na wszystkie pytania, w podpisie ma numer kom więc problemu nie bedzie

 

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2007 22:31 ]

ELEKTRYKA SAMOCHODOWA,

CAR-AUDIO,ZABEZPIECZENIA,

AUT. WŁĄCZNIKI ŚWIATEŁ

MONTAŻ, NAPRAWA, DORADZTWO.

WAWA/OKOLICE TEL. 503 900 200

 

:: Black Cosmic N15 '99 GA14DE ::

Galeria: www.n15.wites.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.na wytlumienie ok 1 dnia, jak glosniki wymieniasz to postaraj sie zalatwic dystanse jeden z klubowiczow robi radek_100nx bodajze. czas niewiem , zalezy jak chcesz zrobic,

Kable do bagaznika przez (patrz nizej) a potem przy progu. u mnie zajelo 2h.

2.Po stronie pasazera pod maska powinienes miec gumowa zaslepke od pompy hamulcowej ktora sie tam montuje w anglikach, ja u siebie w p11 puscilem przewod przez gume ktora izoluje wnetrze od komory(w tej gumie idzie kolumna kierownicy).Reszta przy progu. Czas max 2h

3.

3.Czy jesli wzmacniacz ma 800W czyli 4x200 da się może zrobić by głośniki w drzwich dostawały 2x400W i 1x400W subwofer ?
wzmak ma tyle w maks mocy na ktora praktycznie sie nie patrzy, bardziej powinies zwracac uwade na moc sinusoidalna (RMS) z tego co znalazlem to ma 4 x 60W przy impedanji 4Ohmy , wtedy na mostku masz 2x180W. Sub jaka ma moc RMS? daj jakis link. Glosniki do tego zestawu powinny miec jakos ok 80W mocy RMS a sub ok 200-220. daje sie 30% zapas mocy glosnika do wzmaka. btw w obliczeniach sie pomyliles :D 2x400 i 1x400 jest niemozliwa taka konfiguracja bo zmak niejest 6 kanalowka :one:

 

Co prawda jezdzisz Almera a ja Primera ale duzo sie raczej nie roznia miejsca opisane w opisie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wytlumieniu mozesz poczytac, bo ten temat jest podwieszony w Car Audio. Kabel z akumlatora pociagnij po stronie kierowcy w progu, jak sie schylisz pod deske rozdzielcza, to znajdziesz gumke, ktora mozna puscic przewod z komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba_malpa

W drzwi chciałbym wsadzić Blaupunkty ventage v6, tweetery na desce na wysokości uszu :) a subwoofer jest firmy caliber 30cm, tylk tyle wiem bo go dostałem, niewiem jaką ma moc nawet :) zrobie fotke to wkleje, jest dośc duzy mam nadzieje że i gra ładnie, jeszcze go niepodłanczałem :) ale napewno działa, oby tylko niegrał jak shit :P wieczorkiem wkleje fote tego suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Blaupunkt zbyt ladnie nie zagra (podobne sluchalem podobne w Saturnie) juz lepej dozucic kilka PLN i zakupic cos co juz da satysfakcje. glosniki pod zmaka czy pod radio podalczasz? jak pod radio to polecam Helix 62.1 , dzisiaj sluchalem i graja jak dla mnie swietnie. Dobra opinie maja rowniez w klubie jak i ogolnie. cena podajze 320zl ale warto doplacic. A co do suba to na magnesie jest jakas naklejka? wystarczy model.

 

Pozdro

 

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 22:01 ]

najlepiej podjedz do jakiegos media markt i posluchaj bo w sumie sa gusta i gusciki, mi moze nie pasowac a dla ciebie moze byc rewelka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - czas to zalezy od narzedzi i wiedzy, sprawnosci, u mnie okolo 30min na zasilanie, drzwi wygluszyc i polozyc instalacje to najwiecej roboty, okolo 4h jesli masz gotowe dystanse. Przejscie przewodami nowymi pod glosniki nie jest proste, odkrecasz kostke elektryki przy zawiasach i musisz nawiercic otwory by przewody przepchac. Sporo zabawy ale jak widac do wykonania. Uwazaj tam bys nie pocial przewodow i dobrze to skrec bo raz nie dokrecilem i mialem chece z elektryka drzwi.

Ad 2 - prowadzisz pod wykladzina, z uwagi ze masz akumulator po stronie kierowcy, to mniej przewodu pojdzie jak polozysz po tej stronie. Przejscia z komory silnika do srodka to masz wlasnie w uszczelkach w scianie grodziowej. Bezpiecznik daj lepiej przy akumulatorze, schowaj go tylko tak by pierwsza lepsza kaluza nie ladowala na nim. Jesli masz sredniej klasy przewody sygnalowe i zasilania, poloz sygnalowe (chinch czyt. czincz) po stronie pasazera.

Ad 3 - Jesli Twoj wzmacniacz mozna mostkowac to jasne, zobacz czy ma napisane przy zlaczach glosnikow BRIDGE itp. Metoda jest taka jesli nie ma napisane, to podlaczasz na sluch, masz 4 styki od 2 kanalow i dajesz glosnik na jednym z kanalow - a na drugim z +. Ewentualnie na odwrot. Zdarzaja sie koncowki mocy, ktore mostkuje sie przez podlaczenie pomiedzy dwoma - albo +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba_malpa

Dobra wszystko już zrobione, zajeło mi to i znajomemu w sumie 9 godzin, ale myśle ze jest gitara, Blaupunkt GTA 4 zasila głośnikiw grzwiach Blaupunkty v6 55RMS, tweetery z kompletu, i Blaupunkty na pułce GTA2 55rms 3-drożne, drugi wzmacniacz Blaupunkt GTA2 całą moc daje subowi i działa z pełną mocą 200RMS, tak łupie że trzeba mnieszać skale w radiu i wzmacniaczu, zbyt mocny ale naprawe ładnie gra czysto, delikatnie, basu czasem niesłychać a czuć jak wszystko drży, naprawde polceam, głośnikiw drzwich wygłuszyłem tylko za głośnikiem, i naparwde ładnie grają, :) tylko mam jeden problem, może ktoś z was z tym się spotkał, gdy np wycisze radio na zero, gdy dodaje gaz to słychać taki odgłos syczenia, pierwszy odsłuch przypominał mi jakby ten samochód jeździł na prąd a nie na beznzyne, głos się wzmaga jak dodaje gazu i zmniejsza jak zmnieszam gazu. głos podobny tez do tego jakby się pruło na wstecznym. Co to może być ? wie ktoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolejna osoba ma problemy w zakluceniami ;) tyle ze tu bardziej wiem o co chodzi.

Kable sygnalowe/glosnikowe pusciles tym samym miejscem co zasilajace czy osobno?

 

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 13:53 ]

jak tak to wcale niema sie co dziwic to jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mase podpieta do karoserii to dorzuc kabla i poprowadz lepiej do aku. Ja mam do karoserii ale zadnych zaklucen niemam.

 

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 23:42 ]

Ale skoro u ciebie wystepuja takie objawy to podlacz lepiej pod aku albo sprawdz te kable. Jakie masz sygnalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...