Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] wymiana stopów na led = brak mocy


Gość mymlok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mnie naszło i przy okazji naprawy masy w tylnich lampach chciałem wymienic zarówki stopu na led'y.

Wszystko ładnie zrobiłem, odpalam, jade a tu zonk!

Max obroty to 3,5 tyś obr, brak mocy, bez biegu obroty ok - do maxa siw kreci.

Jak jade to max 3,3 - 3,5 po kilku sekundach.

Zamieniłem zarówi na normalne i wszystko wróciło do normy.

 

W P12 led'y to zło :-)

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zło. ECU wrażliwy jest na masę, a raczej jej brak na lampach tylnych.

Zatem trzeba zrobić inny obwód lub np. przekaźniczki i będzie hulało. Opór Ledów inny od żarówek - ale widać, że elektrycy dali do pieca w tej P12 skoro to oddziałuje na silnik, rozumiem, że przepalenie jednej z żarówek tez odbije się na mocy :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopasowałeś odpowiednio rezystancji obwodu na LED, dobierz odpowiedni opór i będzi egit, nie daj b... jak nic nie wsadziłeś tylko same LED to lecoiało jak na zwarciu, kazda elektryka wówczas fioła dostaje.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niespodzianki jak kupiłem sobie diodowe postojówki. Przez jakiś czas świeciły normalnie, ale po pewnym czasie na zmianę zaczęły "udawać" stroboskopy , a to świeciła jedna albo druga, albo w ogóle nie świeciły :/ Pojechałem do NISSAN-a i tam wymienili mi te żaróweczki i stwierdzili, że to własnie wina tych żarówek. Powiedzieli, że w P12 jest intalacja Kejnsowska (?) Chyba dobrze to napisałem :P i ona sobie tam srawdza te wszystkie obwodziki i takie tam duperele i że jak coś wyczuje, że ktoś grzebał przy elektryce i coś bedzie nie tak jak ona miała "od dziecka" to głupieje :/ Czy ktoś z Was ma diodówki za postojowe wsadzone w P12? Jak ma to co zrobił że mu to świeci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...