Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Padła mi chyba skrzynia biegów w almerze 1.5


Gość dybekz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy strasznie wyje mi skrzynia biegów najlepiej to słychać jak się jedzie 80-100 kmh podejrzewam ,że to chyba łożysko wyje . Samochód ma przejechane 91 tyś km. jest to almera 1.5 rok prod.2000 może ktoś mi podpowie czy to częsty przypadek i ile by kosztowała naprawa i gdzie by to zrobić w warszawie lub okolicach w miarę tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakis czas nie za czesto mam cos takiego, rytmiczne buczenie w granicach 80-100 km/h, wtedy jakby moc tracilo i na IV i V biegu nie mialo sily, roznica jest taka ze jak rzucam na luz to dalej huczy i auto jaby przy wcisnietym hamulcu szybciej sie zatrzymuje, zastanawiam sie czy to lozysko w kole czy skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakis czas nie za czesto mam cos takiego' date=' rytmiczne buczenie w granicach 80-100 km/h, wtedy jakby moc tracilo i na IV i V biegu nie mialo sily, roznica jest taka ze jak rzucam na luz to dalej huczy i auto jaby przy wcisnietym hamulcu szybciej sie zatrzymuje, zastanawiam sie czy to lozysko w kole czy skrzynia[/quote']

 

Witam,

 

Ja też miałem podobny problem, tyle że silnik nie tracił mocy.

Miałem wrażenie że to łożysko, bo huczało całkiem mocno.

 

Okazało się że zakupiłem oponki zimowe które sa głośniejsze niż ustawa przewiduje (i to właśnie przy przędkościach w okolicach 100km/h) a z łożyskami wszystko jest w porządku - tego samego Wam życzę :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy strasznie wyje mi skrzynia biegów najlepiej to słychać jak się jedzie 80-100 kmh podejrzewam ,że to chyba łożysko wyje . Samochód ma przejechane 91 tyś km. jest to almera 1.5 rok prod.2000 może ktoś mi podpowie czy to częsty przypadek i ile by kosztowała naprawa i gdzie by to zrobić w warszawie lub okolicach w miarę tanio.
Mam w pracy służbową N16. Też skrzynia szumiała, potem coś chrobotało, a potem huk i całkowita blokada kół. Na lawecie dotarła do warsztatu. Ze skrzyni praktycznie nic nie zostalo. Musieliśmy kupić drugą.

Szczerze radzę zabierz się za to szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma przejechane 91 tyś km. jest to almera 1.5 rok prod.2000 może ktoś mi podpowie czy to częsty przypadek i ile by kosztowała naprawa

W tym aucie, z tym silnikiem, stosunkowo częsty. Łożyska na wałku napędowym poszły. Jeśli je wymienisz zanim rozwali obudowę, to będzie kilkaset PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kilku zakładów w serwisie i w zakładach prywatnych mają podobne ceny

 

[ Dodano: Pon 10 Gru, 2007 20:40 ]

Będę musiał zobaczyć w serwisie na Modlińskiej 332 , kumpel tam dzwonił i podobno za naprawę powiedzieli mu że robocizna 400 zł tylko nie wiem czy przypadkiem nie zapomnieli mu może powiedzieć o montażu i demontażu jutro sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Polecam zakład w siedlacach jesli chodzi o skrzynie i regenerację. Ja zapłaciłam ok 600 PLN. Łatwo do 1.5 całej nie dostaniesz. Też szukałam. Walka z wiatrakani. A jak kupisz to tez nie wiesz co kupujesz.

 

Poszukaj na forum adresu do zakładu w Siedlacach. Wszyscy nissanowcy polecają ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sporo cię kosztowało :|

Kilka lat temu taką skrzynią można było trafić za 1000. Ale takich przypadków jak tu jest coraz więcej. Wielu woli słuchać audio na full niż jakiejś skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kosztuje majątek i jeszcze ciężko dostać na początku kupiłem z allegro od gościa z Włodawy za 1850 zł ale okazała się uszkodzona ,na szczęście gościu nie robił żadnych problemów z oddaniem kasy ale dodatkowe koszty transportu i montażu poniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...