Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio gubi sygnal w P12


kipol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauwazylem, ze gdy slucham radia w samochodzie to co jakis czas gubi sygnal nadawanej stacji. Co mozna na to zaradzic?? Czy ktos juz sie z czyms takim spotkal??

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazylem, ze gdy slucham radia w samochodzie to co jakis czas gubi sygnal nadawanej stacji. Co mozna na to zaradzic?? Czy ktos juz sie z czyms takim spotkal??

 

Sprawdź dokładnie wyjście antenowe w radiu (najlepiej podłącz radio u kogoś znajomego) i samą antenę w samochodzie.

stawiałbym na to, że pada Ci końcówka mocy w radiu samochodowym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wtedy napewno koncowka mocy??

 

napięcia masy radia i CD, mogą być różne.

może być tak że w kanale idącym na radio napięcie na masie jest niższe i .......klops :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisze Wam "SEARCHING" na wyświetlaczu jak zgubi sygnał? Bo w radyjku macie takie coś jak te automatyczne wyszukiwanie fal.. AF i wiem, że jak mam to właczone i radyjko troszkę zaszumi to on juz przeszukuje na nowo, żeby znaleźć najlepszy odbiór. Może spróbujcie wyłączyć tą funkcję i zobaczcie czy coś to da..

 

SETTINGS -> AUDIO -> jedziecie w dół i bedzie tam funkcja AF klikacie ENTER -> zgaśnie zielony kwadracik i po sprawie :) Może to jest to, ale głowy nie dam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziombalova
A pisze Wam "SEARCHING" na wyświetlaczu jak zgubi sygnał?

 

Dokładnie tak- ale ja nic w ustawieniach audio nie zmieniałam a wcześniej tak nie było :027:

Sprawdzę w każdym razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam juz wine. jednak ustawienia. mialem przelaczone stacje ze zapamietywalo wszystkie stacje a nie same FM i to byl problem. po przelaczeniu jednego przycisku wszystko wrocilo do normy ;]

DZIEKI ZA POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

No to chyba mam juz wine. jednak ustawienia. mialem przelaczone stacje ze zapamietywalo wszystkie stacje a nie same FM i to byl problem. po przelaczeniu jednego przycisku wszystko wrocilo do normy ;]

DZIEKI ZA POMOC !!!

mozesz napisac jak to zrobic bo tez mam problem z radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

A jak tę masę wzmocnić? Pytam, bo zastanawiam się nad zamontowaniem nowej anteny ze wzmacniaczem, który to kabelek od niego (12v) podczepiłbym pod zapalniczkę w bagażniku. A jeśli da sie z tego zrezygnować wzmacniając masę to by mi pasowało bardziej.


i co udało ci się z radiem?


Skoro nie ma odzewu ze strony autora napisze co mnie się udało ustalić.

 

Zdecydowałem się na wymianę anteny. Zakupiłem antenę na alledrogo, taką: http://allegro.pl/antena-wzmacniacz-rekin-shark-vw-golf-passat-audi-i5331259826.html

Zmiany wymagała wtyczka na żeńską. Kabel wzmacniacza wpięty jest do + zapalniczki w bagażniku. Zapalniczki nie działają przy wyłączonym zapłonie więc prblem rozładowywania akku nie ma. Radio odbiera łądnie, nie gubi sygnału, z mojej strony dodam do anteny wewnątrz jeszcze odrobinę miedzianego kabelka cienkiego, żeby zwiększyć zasięg ( ale to już w wolnej chwili).

 

Po rozebraniu fabrycznej anteny zobaczyłem, że płytka i łącznik dotykowy z anteną są zaśniedziałe. Nie czyściłem tego, na razie stara antena leży w babaźniku i czeka na wenę twórczą. albo chętnego na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...