Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Niskie wolne obroty na ssaniu


Gość michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat moze podobny do innych ale nie moglem znalesc tego o co mi chodzilo, a mianowicie mam p11 1.6 benz+gaz i od niedawna zauwarzylem dziwna rzecz:

rano jak odpalam samochod (cala noc stoi na parkingu na dworze) nie wchodzi na obroty jak powinien tzn na wolnych ma niecale 1000 obr a jak robie przegazowke to sie krztusi jakby swieca lub cylinder jeden nie chodzil. Dzieje sie tak tylko na postoju bo w czasie jazdy tego nie odczuwam. Sytuacja ta zachodzi tylko na benzynie i tylko w pierwszych minutach pracy silnika, na gazie jest ok.

Wykluczam przewody wys. napiecia bo gdyby byla wilgoc to by sie tak dzialo i na gazie, swiece niedawno wymienilem.

Dodam ze zrobilo mi sie tak po powrocie z angli, moze go za bardzo przegonilem z duzym obciarzeniem ale nic sie z silnikiem nie dzieje, oleju nie bierze i oprocz tego wszystko gra.

Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałęm taki objaw w Megane 1.4 B+G. Auto wręcz nie chciało odpalić na benzynie. Na gazie było ok. Powodem była "ucieczka" oktanów z benzyny która zbyt długo była w baku. Pochłaniacz oparów podobno wyciagał oktany z benzyny.

Wyjeździłem benzynkę, zalałem nową i było ok.

Paru mechaników tym zagialem ;-)

Zawsze lałem pod korek i na 6 miesięcy starczało. potem lałem tak aby rezerwa się nie paliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zasilanie gazem i czy odczuwasz spadek mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegoniłeś go przed tymi objawami. Miałem podobne objawy, na LPG oki, a na benzynie figlował i po jakimś czasie też na LPG zaczęło się to samo i zauważalny spadek mocy. Okazało się że zawory przypalone. Sprawdź ciśnienie w cylindrach i ustaw prawidłowo mieszankę na analizatorze spalin za mało gazu a za dużo powietrza powoduje bardzo znaczny wzrost temperatury spalania i przypala zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...