Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Opony, a dokładnie prawdopodbnie jajo


Gość KamRut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam wrażenie jakbym jedną z przednich opon miał nie równą, jakby gdzieś było na niej jajo. Opony mam nowe 4 sztuki Fulda Carat Progresso 195/60/15, jeszcze letnie i jak jadę np 40,50,60 to mi rusza się kierownica lewo prawo... Oprócz tego mam drgania przy wyższych prędkościach, minimalne ściaganie w lewo, oraz pojawiły się drgania przy hamowaniu (tak np ze 130km/h), a tarcze też wymieniałem i było ok. Możliwe że wymienione objawy powoduje jedna z tych opon? Wiem, że mogę podjechać na wyważarkę, ale nie chce już wydawać kaski w te opony, bo już powinno się zimę założyć. Tak tylko pytam z ciekawości... Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam nowe

(...)

ale nie chce już wydawać kaski w te opony

 

jak masz nowe to masz gwarancje na nie, po co chcesz wydawac kase? Korzystaj ze swoich praw konsumenckich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo jak jadę np 30-60 km/h to wystepuje lekkie drganie na kierownicy ( prawo/lewo). Kupiłem przed zimą komplet felg stalowych i założyłem na nie opony zimowe. Dokładnie jest to samo drgania przy tej prędkosci nie ustąpiły - problemu nie rozwiązałem.

W moim jak i prawdopodobnie w twoim przypadku nie jest to wina felg ani opon. Proszę zatem o sugestie w celu rozwiązania tego drażniącego problemu.©

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Były źle wyważone . U dobrego fachowca wyważyłem i drgania ustąpiły .

A ściąganie to tylko zamiana przut na tył albo prawa lewa . Ja trochę przekładałem bo kupiłem używki na kolcach . Ale pomogło :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania kierownicy przy niskiej prędkości są powodowane głównie przez nierówne opony. Kilka razy to przerabiałem. Złe wyważenie kół daje o sobie znać coraz bardziej wraz ze wzrostem prędkości. U mnie przy bardzo dobrze wyważonych kołach ale nierównych oponach, drgania kierownicy zaczynały się przy około 30km/h a przy prędkości około 100km/h były prawie nieodczuwalne. Na drgania kierownicy przy niskiej prędkości miała też chyba wpływ temperatura - szczególnie mocno trzęsło kierownicą rano po wyjechaniu spod domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo jak jadę np 30-60 km/h to wystepuje lekkie drganie na kierownicy ( prawo/lewo). Kupiłem przed zimą komplet felg stalowych i założyłem na nie opony zimowe. Dokładnie jest to samo drgania przy tej prędkosci nie ustąpiły - problemu nie rozwiązałem.

W moim jak i prawdopodobnie w twoim przypadku nie jest to wina felg ani opon. Proszę zatem o sugestie w celu rozwiązania tego drażniącego problemu.©

 

Ja jeszcze podobno mam do wymiany cos przy wahaczu, taką gumę jakby pierwszą od tyłu samochodu. Pukać nic nie puka, więc jeżdzę, ale może to to powoduje u nas te drgaia i ruchya kiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś gumiasz powiedział jak zakładałem nowe fuldy ,zeby po 1000 km wyważyć je jeszcze raz bo jak się ułozą to przy 120 kmh mogę mieć drganiaa kierownicy ale jezeli są przy niższych prędkościach to jest coś nie tak z oponami. Jezeli masz drugie koła na felgach to przełóz na chwile i zobacz czy będzie to samo bo jezeli będzie to może to nie opony tylko co innego tulko tyle, że akurat się zbiegło w czasie z przekładką opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...