Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zablokowany wskaźnik poziomu paliwa


ogr

Rekomendowane odpowiedzi

Zatankowałem przedwczoraj ropki na full a dziś zauważyłem ( po przejechaniu 150 km), że wskaźnik jest nadal na full. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ani drgnie.

Oddawałem dziś auto do wymiany bendiksa i mechanior po sprawdzeniu stwierdził,że sprowadzi mi na jutro. złozył i go odebrałem.

Nie wiem czy nie pogrzebał w czymś ale nie mam podswietlenia wskaźnika paliwa a był sprawny na 100%.

Zauważyłem też, że po stuknieciu w górną część deski rozdzielczej raz na jakiś czas pojawia sie podswietlenie wskaźnika.

Odnośnie tego czy wskaźnik paliwa wcześniej opadał nie zwróciłem uwagi jak na forum niektórzy piszą.

 

Proszę o instruktaż od czego zacząć sparwdzanie tego zjawiska i co moze być tego przyczyną.

Może jest to wina jakiejś wtyczki lib styku wąłśnie gdzieś za zegarami tylko jak się tam dostać?

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździ jeszcze kilka km. a wskaźnik zacznie opadać :) ja mam almere w benzynie i muszę ponad 110km. zrobić żeby wskaźnik sie ruszył. Co do podświetlenia to ci nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś z uzytkowników Almer n15 wypowiedziec odnoście kwestii czy wskazówka poziomu paliwa po wyjeciu kluczyka powinna opadać do zera czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik paliwa nie opada do zera po wyjęciu kluczyka.

raz jak zalałem tyle ropy że sie z wlewu przelewało to wskaźnik drgnął dopiero po ok 150 km

Wskaźnik zawsze pokazuje "aktualny" stan paliwa nie ważne czy jest czy nie ma kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik paliwa nie opada do zera po wyjęciu kluczyka.

raz jak zalałem tyle ropy że sie z wlewu przelewało to wskaźnik drgnął dopiero po ok 150 km

Wskaźnik zawsze pokazuje "aktualny" stan paliwa nie ważne czy jest czy nie ma kluczyka

Dokładnie jest tak j/w, ;) tylko że po przekroczeniu 130-160 km wskazówka coś za szybko leci w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dzięki problem sie rozwiązał.

 

Wasza racja, drgneło po przekroczeniu 160km, w i nstrukcji jak wół napisane "wskaxnik nie opada do zera" po wyjęciu kluczyka.

 

Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi a w poprzednich autach się z tym nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...