Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czemu długo odpala? 2.2 DI


Gość KamRut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od zakupu autka męczy mnie jeden problem. Autko długo kreci, czy cieple czy zimne. Co jest nie tak? Czytalem, ze tak ma wiekszosc... ale co zrobic zeby bylo ok? Juz nawet rano zimnego w mróz otwieralem maske i ta reczna pompka pompowalem, ale nie bardzo sie dalo, wygladalo na to ze paliwo jest. Moze to jednak świece, które sprawdzałem, ale omomierzem, moze nalezy je wymienić bez sprawdzania? Tylko ta cena... Czy ktoś już ozwiązał ten problem?

 

Pomożcie prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od zakupu autka męczy mnie jeden problem. Autko długo kreci, czy cieple czy zimne. Co jest nie tak? Czytalem, ze tak ma wiekszosc... ale co zrobic zeby bylo ok? Juz nawet rano zimnego w mróz otwieralem maske i ta reczna pompka pompowalem, ale nie bardzo sie dalo, wygladalo na to ze paliwo jest. Moze to jednak świece, które sprawdzałem, ale omomierzem, moze nalezy je wymienić bez sprawdzania? Tylko ta cena... Czy ktoś już ozwiązał ten problem?

 

Pomożcie prosze...

 

Na ciepło też?? Jeśli tak to racze nie świece ,choć w mechanice bywa różnie.Ja bym szukał problemów z ukl.zasilania -Utrudniony przepływ paliwa,lejące wtryski,awaria pompy,brak odpowiedniego ciśnienia wtrysku, zły kąt wtrysku(zapłonu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to ja mam tez ten problem na zimno..jest -2 a ja musialem krecic z 10 sec zeby odpalil :/

siwetnie sie zapowiada zima.swiece sprawdzane, dzialaja, ale moze nie tak jak powinny?

 

No właśnie, świece kosztuja około 83 złotych za sztukę bo się pytałem... Oczywiście NGK. Myślę, że to nie problem w układzie paliwa. A co do kąta wtrysku (zapłonu) to już pytałem na forum i koledzy pisali, że jest nie regulowany, chyba że kąt wtrysku i zapłony to nie to samo, bo niewiem. Nie znam się na mechanice... Może powinienem gdzieś podjechać i to ustawić?

 

P.S. Jak tak długo kręce nieraz, to paliwo się leje, bo pożniej jak odpali już to tak śmierdzi niespaloną (spaloną) ropą. Więc to tak wygląda, jakby zapłon był nie wtym moemncie o trzeba?? Dobrze to sobie tłumaczę? Możecie polecić kogoś w Wawie, Łodzi żeby mi to sprawdził i ustawił ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Mialem podobny problem. Na zimo trzeba bylo krecic dlugo, tak dlugo, ze az aku mi padl. wymienilem i dzis rano jak wsiadalem to bylo 0C i odpalil po 1 sekundzie krecenia.

Poza tym mam taka technike, ze dopiero po trzecim zgasneciu "sprezynki" i odczekaniu 3 sek ze zgaszana odpalam :)

nie wiem czy to cos daje ale mi sie wydaje, ze swiece sie bardziej nagrzewaja i przez to latwiej odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś byłem w szoku :zdziw: , auto stało 2 dni, temperatura -3'C, zagrzałem dwa razy świece i odpaliło na dotyk :one: . Niestety później już mi się tak nie udało :/ . Zawsze musi te 2-3 obroty rozrusznikiem zakręcić. Spróbuję za jakiś czas założyć zawór zwrotny przed filtrem paliwa, zobaczymy czy pomoże, bo jak nie to pewnie wina świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam taka technike, ze dopiero po trzecim zgasneciu "sprezynki" i odczekaniu 3 sek ze zgaszana odpalam

ja tez teraz tak robie i jest o niebo lepiej :)

Spróbuję za jakiś czas założyć zawór zwrotny przed filtrem paliwa

zeby paliwo niewracalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kumpel z serwisu nissana przejzal mi auto i okazalo sie ze na przekazniku od swiec zasniedzialy styki i nielaczylo jka trzeba.dzis po jednym nagrzaniu sie swiec autko odpalilo tak jak powinno :)

wiec sprawdzie tez sobie przekaznik, ktory znajduje sie przy lewym kierunkowskazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kumpel z serwisu nissana przejzal mi auto i okazalo sie ze na przekazniku od swiec zasniedzialy styki i nielaczylo jka trzeba.dzis po jednym nagrzaniu sie swiec autko odpalilo tak jak powinno :)

wiec sprawdzie tez sobie przekaznik, ktory znajduje sie przy lewym kierunkowskazie

 

Czyścimy w środku, czy na zewnątrz te styki?

 

P.S. Ja też jak czekam jeszcze ze 3 sek. bo zgaśnięciu to kręci lepiej. Ale jak na 0 stopni to i tak kiepsko. Co będzie przy -25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścimy w środku, czy na zewnątrz te styki?

i w srodku i nazewnatrz bylo poczysczone

 

Rozbiera się go jakoś prosto? Sorki za pytania, ale mam zamiar tam zajrzeć, ale czekam na dzień wolny od pracy, a takich to u mnie mało...

 

Ewentualnie czym to czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

Mnie też im zimniej tym gorzej kręci. Może ktoś powiedzieć jakie dokładnie oznaczenie mają świece NGK bo po wypłacie pewnie pojadę na zakupy? :-).

Eh Almera jest jak kobieta, im dłużej z nią jesteś tym bardziej pierze cie po kieszeni ;D

 

Alma oczywiście 2.2 Di N16 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie nie chciał odpalać czy było zimno czy ciepło okazało się że to nie świece ani akumulator tylko rozrusznik był tak brudny że kiepsko kręcił. Sprawdz rozrusznik ja swój wyczyściłem i odpala jak nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiera się go jakoś prosto?

znaczy sie zle zrozumielismy :)

odpinasz przewody od przekaznika i trzeba poskrobac tylko styki z tego syfu tam gdzie kabelki sie wpina(takie blaszki) :) nic sie w srodku nierozbiera, bo tam nie ma co czyscic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpinasz przewody od przekaznika

 

zaglądałem u siebie ( co prawda po ciemku) ale nie zauwazylem tam zadnego przekaznika... w ktorym on dokladnie miejscu jest?? moze jakas fotka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak teres napisal, powinien byc przykrecony blisko kierunkowskazu

 

to w takim razie muszę jeszcze raz sie przyjrzeć dokładnie. Dzięki,

 

P.S. Ile czasu u was grzeją się świece po odpaleniu autka??

 

[ Dodano: Sro 23 Sty, 2008 10:14 ]

stojąc przodem to auta, po prawej stronie. na prawo od akumulatora

 

Witam

 

możecie mi zaznaczyć gdzie to powinno być na zdjęciach które zamieściłem, albo może ktoś mi może wrzucić swoje zdjęcie co i jak... Albo u mnie nie ma tej skrzynki z tym przekaźnikiem albo ja jej nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Eh Almera jest jak kobieta, im dłużej z nią jesteś tym bardziej pierze cie po kieszeni ;D

 

Alma oczywiście 2.2 Di N16 2000

 

Chyba nie miałeś Vectry DTI, ta dopiero prała po kieszeni. Teraz mam Tino 2.2Di i jakbym nie miał auta. A Vectrze prolem gonił problem.

Też będe wymieniał świece, jestem w UK i znalazłem za NGK y-519j Ł14,42 za szt, wiec cena OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...