Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J30] Wymiana szczęk hamulcowych


Gość Jayo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadszedł czas wymienić szczęki hamulcowe bo już słychać przy hamowaniu że są zużyte. Więc mam do Was kilka pytań.

Czy trudno jest samemu wymienić szczeki hamulcowe w maximie jeśli nigdy jeszcze nie miałem z tym do czynienia? (dotychczas wymieniałem tylko klocki hamulcowe)

Czy oprócz szczęk powinienem zwrócić na coś jeszcze uwage czy nie ma potrzeby wymiany?

Oraz jeśli ktoś może to proszę o jakieś rady, jak się do nich dobrać żeby nic nie zepsuć, a także jeśli nie działa mi hamulec ręczny czy mogę coś tam naprawić czy to jest kwestia np zastygniętej linki itd?

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to na przód i tył idą tarcze i klocki. Różnią się tylko kształtem. Ręczny zobacz dopiero po wymianie klocków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxima J30 ma tarcze i klocki z przodu i z tyłu :)

(dotychczas wymieniałem tylko klocki hamulcowe)

więc problemu miał nie będziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze z tylu i przodu są tarcze i klocki, ale ja mam wersje maximy ktora z tylu ma bębny :P

 

http://link.imgshare.us/bfjLui

 

Pytam dlatego, że znajomy wymienial szczeki (w innym samochodzie) i przy sciaganiu bebna wylecialy mu sprezynki jakies, po czym mial klopot ze zlozeniem. Wiec ja chce tego uniknac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana nie jest trudna. Sprężynki i tak będziesz musiał zdjąć. Troszkę siły, a w zasadzie sposobu :) ,trzeba aby te sprężynki założyć. Masz rysunek, także nawet jak zapomnisz gdzie która i jak idzie, to wystarczy spojrzeć na rys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie. :)

Nie było to takie trudne, a nawet proste, problem miałem tylko przy tym czymś co reguluje rozpiętość szczek (w ksiązce pod nazwą 'adjuster'), było już zardzewiałe, wiec szczotka druciana, trochę smaru i działa jak należy.

Hamulce teraz pierwsza klasa, jeszcze tylko ręczny do zrobienia :D

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że już zrobiłeś, dziwi mnie tylko fakt tych bębnów z tyłu, masz auto młodsze od mojego i coś takiego, ale tak jest znaczy tak być miało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...