Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zmiana głosników, czy jest sens?


Risto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

Lubię by muza brzmiała nieźle,niekoniecznie w aucie,ale,no właśnie.Jest kasa,ale czy będzie efekt w samochodzie po zamianie na inne głośniki?Bez suba ,zależy mi na przednich drzwiach (z tyłu dzieciaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moze lepiej grac w aucie , zalezy tylko ile chcesz kasy wyrzucic na sprzecik. Zasada jest taka , najpierw wygluszenie potem glosniki chyba ze wszystko naraz, potem jakis zestawik odseparowany przy ktorym trzeba sie zastanowic czy pod radio czy wzmacniacz. Radyjko jakie posiadasz?

I rzecz nawazniejsza ile chcesz przeznaczyc na rozbudowe.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli.Chce tylko zamienic głośniki te fabryczne na cos lepszego(myślałem o Blaupunkcie bo miałem w starym aucie i grały jak dla mnie dobrze).Radyjko to tylko Sony CDX-L580X,wstawiłbym lepsze, ale strach że mi zap....lą.Pytam czy będzie efekt,jak mam rozbebeszac drzwi to chce wiedziec czy cos z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygluszenie drzwi poprawia dzwiek nawet na seryjnych glosnikach poprawia o wiele dzwiek , nie slyszysz tapicerki, nic nie trzeszczy. Jak chcesz radyjko wymieniac to pomysl nad jakas Alpinka, bo jest to jeden z najlepszych producentow. Jak chcesz glosniczki pod radio podpiac to polece ogolno polecany zestaw glosniczkow Helix 62.1

Blaupunkta odpusc bo gra conajmniej przecietnie, ostatnio sluchalem w cenie Helixow.

 

Jak chcesz wiecej dowiedziec sie na temat wygluszania zapraszam to lektury ;)http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...cd85694b#441293

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba_malpa

No wiesz Bart, sam też zastanawiałem się nad marką głośników, i wybrałem blaupunkt, wpakowałem w dzwi na pułkę, musze powiedzieć że grają cudownie, czysto i delikatnie, oczywiście podpięte także do wzmacniacza blaupunkt, dźwięk jest soczysty, siedziałęm w aucie kolegi który miał zestaw z pioniera lecz bez wzmacniacza (żona mu niepozwoli zamontować :P) i grają identycznie, ładnie głośno, czysto i soczyście :), więc mysle że poprostu powinniśmy sie trzymac znanych i dobrych marek to wystarczy :) choć moge się mylic :P you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba_malpa mysle ze mozesz sie mylic bo najbardziej wytorny dziwek daja głosniki marek ktorych pewnie nie znasz.... :)

 

a skoro napisales ze głosniki Pionka graja tak samo bez wzmaa to juz widać różnice że te twoje są raczej sredniej jakości :) a tak poważnie ani Pionek ani Blau nie robią wytowrnych głośników :)

 

Ale ważne ze tobie sie brzmienie podoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarozumiałośc co poniektórych przyprawia mnie o mdłości,ale tak to jest jak się nie potrafi czytac ze zrozumieniem tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by zrobic oddzielny temat dotyczacy polecanych glosnikow i wzmacniaczy i podwiesic go? mysle ze bardzo to ulatwi dobor glosnikow i wzmacniaczy. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bReko, Dobry pomysl, ale sa gusta i gusciki, glownie to wlasnie to powinno kierowac przy zakupie.

 

[ Dodano: Wto 18 Gru, 2007 16:53 ]

Tobie Risto, polecam zakupic glosniki z rynku wtórnego, takiej firmy jak DLS, Helix, Phonocar, Clarion, Alpineitp itp. Pamietaj jednak ze "bass'u" z glosnkiow srednioniskotonowych, tym bardziej tylko z koncowki w radioodtwarzaczu niestety nigdy nie otrzymasz. Warto przed zamieszczeniem takiego postu przeszukac starsze tematy. Duzo postow bylo poswiecone tego typu problematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Ci moderatorzy,zawsze najmądrzejsi--sory ale jakoś Twoje odpowiedzi nie napawały optymizmem,wiem czego szukam w muzie,dlatego dziękuje tym którzy służą pomocą a nie przechwalają sie o kasie jaką zainwestowali w sprzęt audio w tak tani wózek jak Nissan.

Pozdrawiam prawdziwych miłośników muzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć jak najlepszą jakość dźwięku pod samym radyjkiem kup blaupunkty tanio i dobrze....wygłuszenie drzwi..hmm...bez wzmacniacza nie ma sensu wpadać w dodatkowe koszty. Oczywiście radio ma tu wiele do powiedzenia...np z Sony nie wykrzeszesz ładnego basu...Z Blaupunkta wysokich...itp..można długo wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto, jezeli wiesz to nie madrym pomyslaem jest pytanie sie innych o zdanie.

Niestety nie ma najmniejszego sensu, bo i tak Ty wiesz przeciez najlepiej. "Prawdziwy miłosnik muzy" nigdy nie poleci Ci Blaupunk'tow czy Magnat'ow (tu dziwi mnie wypowiedz, doswiadczonego klubowicza Beret, ). Nie ma co sie oburzac. wystarczy powolutku, na spokojnie przejrzec forum. Pod samo radyjk nie ma co inwestowac, to jest po czesci prawda. Wiec warto bys rozejrzal sie za przetwornikami firm jakie Ci doradzilem. Jezeli nadal bedziesz nie zdecydowany to chetnie podesle Ci kilka konkretnych modeli. Staraj sie byc bardziej otwarty na propozycje, to forum nie rzyczy zle klubowiczom. Wrecz przeciwnie, tu za zla porade wylatujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto, a ja polecił bym Ci poprawne nazwanie temtu - bo własnie przez tak nazwane tematy jest problem z wyszukiwaniem a później się dąsacie, że nic nie można znaleść. Po drugie skoro wiesz czego szukasz to nie rozumiem Twojego zapytania ... pisząc na forum publicznym należy się liczyć z odmiennością zdania innych osóbi należy to uszanować.

ech Ci moderatorzy,zawsze najmądrzejsi
- potraktowałem to jako komplement ;) Jeśłi zaś chodzi o DJ Szmera to jest jednym z największych guru na naszym forum w temacie car audio i każdy kto ma trochę pojęcia w temacie przyzna mu racje.

Pozdrawiam i życzę mniej zacietrzewienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto, a ja polecił bym Ci poprawne nazwanie temtu - bo własnie przez tak nazwane tematy jest problem z wyszukiwaniem a później się dąsacie, że nic nie można znaleść. Po drugie skoro wiesz czego szukasz to nie rozumiem Twojego zapytania ... pisząc na forum publicznym należy się liczyć z odmiennością zdania innych osóbi należy to uszanować.
ech Ci moderatorzy,zawsze najmądrzejsi
- potraktowałem to jako komplement ;) Jeśłi zaś chodzi o DJ Szmera to jest jednym z największych guru na naszym forum w temacie car audio i każdy kto ma trochę pojęcia w temacie przyzna mu racje.

Pozdrawiam i życzę mniej zacietrzewienia :)

Nie podlizując się Szymeq ma racje jestem tego dowodem.Szmer pozdro!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwy miłosnik muzy" nigdy nie poleci Ci Blaupunk'tow czy Magnat'ow (tu dziwi mnie wypowiedz, doswiadczonego klubowicza Beret

i tu się sporo mylisz...niestety tylko firmy z dolnej półki oferują głośniki przystosowane pod "samo radio". Oczywiście mogłem polecić Focal Utopia....ale kogo na to stać ;) Wracając do tematu, jest naprawdę niewiele firm produkujących głośniki które wykorzystując w pełni swoje walory zagrają tylko zasilone z radia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...