Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Demontaż Głowicy silnik GA 16 DE


Gość Artek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma ktoś może jakiś sensowny opis jak zdemontować głowicę,

Tj czy trzeba odkręcać miskę olejową, pompę wody jak dostać się do dolnego napinacza itd.

W opisie który mam to wychodzi ze trzeba zdemontować cały prawy bok i prawie cały osprzęt.

 

Będę wdzięczny za jakiś łopatologiczny opis. bo muszę to zrobić sam aby wyjechać na święta poszaleli w tych warsztatach w całym Szczecinie terminy już poświąteczne.

 

Pozdrawiam Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj czy trzeba odkręcać miskę olejową, pompę wody jak dostać się do dolnego napinacza itd.

Jakby cię interesiło dostanie się do dolnego napinacza, to miskę trza zdjąć, bo inaczej nie zdejmiesz pokrywy rozrządu, tej co przykrywa dolny łańcuch. Ale jeśli w grę wchodzi tylko zdjęcie głowicy, to koło pośrednie odkręcasz od głowicy, wyjmujesz śrubę, ale samo koło zostawiasz na dolnym łańcuchu. Jego po prostu nie wyciągniesz, ale głowicę zdejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wyjęcie głowicy w celu wymiany zaworów i uszczelniaczy.

Jeżeli odkręcę koło pośrednie od głowicy to jak je potem zamontuje, czy pozwoli mi na to napinacz dolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pozwoli mi na to napinacz dolny

Jak łańcuch trochę pociągniesz to napinacz się wciśnie. Swego czasu był tłuczony na forum temat wymiany górnego łańcucha w GA 16V. Tam niektórzy też mieli takie wątpliwości, a do tego trza było koło pośrednie odkręcić. Jak ci się chce to poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

czy do zdjęcia głowicy konieczny jest demontaż pośrednich kół rozrządu trochę się tego boję bo jak je odkręcę bez luzowania dolnego łańcucha jeżeli odkręcę i będę musiał zdjąć to bez luzowania dolnego napinacza mogę uszkodzić wałek na którym są osadzone.

 

Pozdrawiam Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby cię interesiło dostanie się do dolnego napinacza, to miskę trza zdjąć

Nie trzeba :)

Wystarczy żę odkręcisz cały termostat wraz z obudową 3 śrobki nasadka 10. i masz piękny dostęp do napinacza który się wysuwa.

 

czy do zdjęcia głowicy konieczny jest demontaż pośrednich kół rozrządu

Tak bo koło pośrednie jest przykręcone do głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba :)

Wystarczy żę odkręcisz cały termostat wraz z obudową 3 śrobki nasadka 10. i masz piękny dostęp do napinacza który się wysuwa.

Faktycznie. Zgadza się.

Artek napisał/a:

czy do zdjęcia głowicy konieczny jest demontaż pośrednich kół rozrządu

 

Tak bo koło pośrednie jest przykręcone do głowicy.

Tylko odkręcenie, bo i tak go nie wyciągniesz, ma zostać z dolnym łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odkręcę koła od głowicy to czy pozostając luźno nie przeskoczy mi łańcuch na dolnym kole wału korbowego jest jakiś sposób na późniejsze ustawienie nie widząc koła. sory za trywiamlne pytania ale wolę jak najwięcej wiedzieć przez rozbiórką która ma nastąpić jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odkręcę koła od głowicy to czy pozostając luźno nie przeskoczy mi łańcuch na dolnym kole wału korbowego

Nie przeskoczy. W pokrywie rozrządu są ograniczniki zapobiegające temu. A poza tym na kole pasowym są nacięcia, jedno z nich, drugie od lewej to jest GMP. Przy zgraniu z takim bolcem co wystaje z pokrywy rozrządu. Także zwykła logika i bezpieczeństwo nakazuje zwrócenie na to uwagi przed demontażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Czy moglibyście krok po kroku opisać czynności jakie należy wykonać aby zdjąć głowicę

i ile czasu trzeba na to przeznaczyć?

2. Którym wałkiem wersja niemiecka GA16DE różni się od normalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...