Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Skrzypiący pedał sprzęgła


Gość Wacław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem bo szukełem że ten temat był już poruszany na forum i mocno omawiany ale dotyczyło to P10 lub P11. Mam problem ze skrzypiącym pedałem sprzęgła w P 12. Nasmarowne było co tylko się da od strony pedała i różnymi sprayami i smarem stałym. Pomaga na chwile a za jakiś czas znowu skrzypi i pedał ogólnie chodzi ziężko. Czytałem że trzeba odczepic linkę i wtedy nasmarowac. Sprubuję jak pomoże ( w co wątpię) to dobrze ale gdyby nie to czy ktoś wie czy można taką linke kupic samą w serwisie i ewentualnie co można jeszcze wymieni przy tym pedale sprzegła żeby nie skrzypiało. I czy można to dośc łatwo zrobic czy trzeba rozbierac pół auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że trzeba odczepic linkę i wtedy nasmarowac.

Nie wiem jakiej wersji P12 sprawa dotyczy, ale w żadnej nie ma linki, wszystkie są na hydraulicznym sterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja to 2.2. dci. Linki może nie ma ale jakoś jest przenoszona siła z pedału gdzieś dalej za pomocą jakiegoś cięgna które widac jak się pochylisz. To cięgno (linka) idzie od pedału gdzieś dalej i to prawdopodobnie to tak skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wacław,

 

nie wiem, czym to sie skonczylo ...

u mnie okazalo sie, ze wystarczylo przesmarowac tloczek wyciskajacy sprzeglo przy skrzyni ( troche trudny dostep silownik znajduje sie pomiedzy silnikiem a akumulatorem na skrzyni od gory patrzac)- dalem smaru pod oslonke gumowa tloczka i po 2 dniach przestalo skrzypiec ....

a tez myslalem na poczatku, ze silownik siada przy pedale sprzegla czy cos innego jeszcze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...