Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Pękające przewody WN


Gość irkmaan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dwa miesiące temu wywaliło mi przewód WN - wziął i pękł. Pomyślałem, że jego czas już widać nadszedł, kupiłem nowe kable (a przy okazji i świece). Pojeździłem dwa miesiące i tym razem wywaliło mi dwa kable :zdziw:

 

Czy to możliwe, żeby aparat zapłonowy podawał za duże napięcie na te kable i je przepalał? Bo tylko takie coś mi przychodzi do głowy...

 

Miał ktoś z szanownych podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej aparat zaplonowy nie jest az tak wydajny, wiec nie jest to jego wina. Raczej wina samych kabli, a dokladniej izolacji. Trzeba zainwestowac w lepsze.

 

A moze ocieraja ci o cos i sie przecieraja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina samych kabli, a dokladniej izolacji. Trzeba zainwestowac w lepsze.

A moze ocieraja ci o cos i sie przecieraja?

 

Kable były kupione w ASO, na boku jest napis "Z-16 LE-E SUMITOMO". Luzów nie miały.

 

Strzeliły za każdym razem jakieś 3cm od tej "fajki" idącej do świecy. W obu przypadkach wieczorem wstawiłem samochód na parking i wszystko było dobrze, a rano przy odpaleniu sruu. Za pierwszym razem noc była ciepła, za drugim zimna... ech.

 

Nawet, jeśli kable były jakieś dziwaczne, to jednak powinny chyba wytrzymać więcej niż te 1200km, które na nich przejechałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przyglądałeś sie dokładnie przewodom, ale może jakiś zwierzak ci poprzegryzał, zdarzały sie takie przypadki, szczególnie teraz gdy jest zimno gryzonie lobią sie wygrzewać na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przyglądałeś sie dokładnie przewodom, ale może jakiś zwierzak ci poprzegryzał, zdarzały sie takie przypadki, szczególnie teraz gdy jest zimno gryzonie lobią sie wygrzewać na ciepłym silniku.

 

Wystarczy rozsypać w komorze silnika trochę sierści psa.Teściowej kuny już raz zeżarły części instalacji chłodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przyglądałeś sie dokładnie przewodom, ale może jakiś zwierzak ci poprzegryzał, zdarzały sie takie przypadki, szczególnie teraz gdy jest zimno gryzonie lobią sie wygrzewać na ciepłym silniku.

 

Urwał nać, wygląda na to, że właśnie o to chodzi! Przyjrzałem się teraz kablom i faktycznie widać ślady jakiegoś parszywego pyska

 

No to pięknie. ja wiem, że niebieska almera jest ładna i pociągająca, ale że jakaś swołocz dwa razy wybrała akurat moje auto ze 100 innych to jest czyste chamstwo :<

 

Oczywiście dzięki Ci wielkie za wskazówkę - pozostałym także.

 

Muszę wyczaić jakiś środek i rozlać parę wiader na moim miejscu parkingowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten temat:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=25870

kupiłem na allegro odstraszcz za 75zł i problem znikł

 

Dzięki za info. Czy bardzo słychać to ustrojstwo?

 

Trochę słychać, ale w dzień raczej nikt nie zwróci na to uwagi, bardziej dokuczliwe jest w nocy, bo wtedy słychać wyraźnie. Dla mnie najważniejsze jest jednak, że jest skuteczne. Zrobiłem sobie wyłącznik i jak jadę np. do mechanika, albo gdzieś z rodziną i auto stoi w pobliżu, to wyłączam. Tak samo latem nie ma potrzeby tego włączać. Ja uruchamiam we wrześniu i nie wyłączam aż do kwietnia.

 

Ja kupiłem na tej aukcji:

http://moto.allegro.pl/item286414727__odst..._samochodu.html

 

Zobacz jeszcze to:

http://www.conrad.pl/glowna.php?art=848697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...