Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Kilka pytań na temat turbiny


Gość lukasz6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam P12 z silnikiem 1.9 dci i w którym mniejscu jest zamontowana turbina? I czy po długiej i szybkiej jeździe jest konieczne studzenie turbiny na włączonym silniku? jak tak to przez jaki czas? Bo znajomy ma astrę i tam jest taki wymóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam 1,9 :) Zazwyczaj po długiej i szybkiej jeździe jak parkuje to niecałą minutkę sobie jeszcze go zostawie żeby sobie pochodził.. Bo turbinka musi "wyhamować" a jak wyłączysz silnik to przestaje być smarowana i się może zatrzeć.. Przynajmniej mnie tak to tłumaczono :) Tak robię i (odpukać..) nie mam problemów z Primerką :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest kilka zasad uzytkowania diesla z turbiną:

-jesli jest zimny to nie gazuj go, niech pochodzi chwile

-po dłuzszej jezdzie niech pochodzi z minute

-i nie ma sensu krecic wysoko diesle, gdyz max moment maja przy około 2700obr/min a moc przy 4tys obr/min.

Ja max krece diesla do 3500 ale to jak chce sie scigac albo wyprzedzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie to w którym mniejscu jest turbina?

Pod kolektorami. Z intercoolera, który jest za zderzakiem idą nad skrzynią biegów do turbiny takie dwa dość grube przewody powietrzne. Także proponuję po tych przewodach zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak już jesteśmy przy temacie dci i zebrali się tutaj użytkownicy P12 z takim właśnie silnikiem, to mam pytanie... Czy w P12 jest kontrolka od turbiny? Na desce roździelczej są dwie kontrolki przestawiające symbol silnika... Czerwona i zółta. O ile wiem to czerwona jest odpowiednikiem kontrolki "check engine" - jaka jest w każdym innym samochodzie, a zółta (pomarańczowa) od czego jest? Czy od turbiny? Mam rację czy jestem w błędzie? :) Dodam, że w instrukcji od samochodu jest tylko wyjaśniony symbol - że jest to kontrolka od silnika(bez podziału na kolory), ale nic nie jest powiedziane więcej ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Check Engine to jest pomaranczowa kontrolka

 

Hmm, a w takim razie od czego jest czerowna? :) Bo mi się dzisiaj zapaliła po odpaleniu silnika przy -12C, po chwili pracy i ponownym odpaleniu zgasła... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi się dzisiaj zapaliła po odpaleniu silnika przy -12C, po chwili pracy i ponownym odpaleniu zgasła... ;/

Na 90% któraś świeca żarowa padła.

 

Hmm, a jaki to koszt? I czy ewentualnie gwarancja to obejmuje, czy na wlasna reke trza kupic? ;/ Bo w warunkach gwarancji nie ma nic wspomniane o tym, ze jest to wyłaczone z gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swiece sie placi 2 szt. 217zl. Robocizna za darmo

 

No nie zgodzę się... :) Właśnie byłem w ASO w Częstochowie, w ciagu 20 minut od otwarcia zlecenia auto było naprawione i za nic nie zapłaciłem :) W międzyczasie wczytałem się jeszcze w warunki gwarancji i nie ma tam wyłączenia z gwarancji świec żarowych. Są tylko zapłonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...