Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Rozrusznik - po nocy rzęzi, później odpala "na do


Gość CichyBart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CichyBart

Witam

Niestety, nikt wcześniej (chyba) nie pisał o tym (ponad 30 minut szukania...).

 

Po nocce (zimnej -8) rozrusznik bardzo "rzęzi", dziś z takim trudem, jak by miał się zatrzymać... jednak odpalił. Od razu zgasiłem (z ciekawości) i odpaliłem jeszcze raz - tym razem "na dotyk"...

 

Czy to jest normalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też myślałem że nie odpale auta rano. rozrusznik ledwo zakręcił :/ kiedyś na ciepłym silniku przytrafiło się to samo. pewnie tulejki albo szczotki są do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocce (zimnej -8) rozrusznik bardzo "rzęzi", dziś z takim trudem, jak by miał się zatrzymać...

Mogła także zamarznąć jakaś wilgoć.

Rozrusznik czeka na małą regenerację: szczotki, tulejki i ewentualnie bendiks ;)

Mnie dzisiaj przy -12 bez problemu zakręcił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później kręci bez problemu, tylko pierwszy raz.

To znowu wydatki... bez sensu ;/

Chodzi o to, żeby nie rzęził i za pierwszym razem.... bez sensu to twoja rada

Lepsze takie wydatki niż unieruchomiony samochód i cały następny (nowy) rozrusznik :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek wyciągnołem rozrusznik. rozebrałem wszystko i wygląda na to że niebawem tulejki będe miał do wymiany. Przy montażu posmarowałem ślizgi wirnika smarem grafitowym, szczotki i komutator przeczyściłem drobnym papierem ściernym. zmontowałem wszystko i w sobote rano zapaliłem bez problemu. rozrusznik kręci zajadliwie jakby dostał powera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że nie czekać, tylko brać kasę i do mechanika...?

Tak jest :one:

 

[ Dodano: Nie 30 Gru, 2007 20:47 ]

w piątek wyciągnołem rozrusznik. rozebrałem wszystko i wygląda na to że niebawem tulejki będe miał do wymiany. Przy montażu posmarowałem ślizgi wirnika smarem grafitowym, szczotki i komutator przeczyściłem drobnym papierem ściernym. zmontowałem wszystko i w sobote rano zapaliłem bez problemu.

I to jest mała regeneracja - większa to: wymiana tulejek, szczotek, przetarcie komutatora i wymiana zębatki bendiksa jeśli potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

lepiej z tym jechac do wiekszego zakladu (skasuje pewnie 80zl za "diagnoze" + naprawa... znam ich - już miałem doświadczenie), czy do chłopaszka, który zajmuje się "wszystkim"... (nie doszedł, że siada aparat zapłonu, ale i też nic kasy nie wziął za godzinne grzebanie w samochodzie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do chłopaszka, który zajmuje się "wszystkim"...

Przysłowie: "Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego"

Ale wybór należy do ciebie - ja bym sam zrobił bo robiłem już takie rzeczy nie raz, ale na Twoim miejscu to jak kolega Hoover pisał: do elektryka samochodowego bym pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

Dziś z ciekawości sprawdziłem pobór prądu przy wyłączonym samochodzie... 1,8 - 0,8...

Zauważyłem też, że czasem rano mam na środku dachu ładną, czystą blachę, natomiast dookoła śnieg/szron... czasem wyłącznik światła u góry szwankuje... Otworzyłem samochód, wyłączyłem światło w kabinie wyłącznikiem i... 0,03 - 0,05... :)

Zobaczymy po dzisiejszej nocy - zostawię z wyłączonym światłem wew. kabiny i ciekawe, jak rano odpali... :)

ps: dziwiło mnie to, że po nocy ma problem, a już później jest normalnie: "na dotyk".

ps': żeby nie było niedomówień - ściemniacz działa, światło po zamknięciu drzwi gaśnie i jest ciemno. :)

Pozdrawiam

Napiszę jutro co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że czasem rano mam na środku dachu ładną, czystą blachę, natomiast dookoła śnieg/szron... czasem wyłącznik światła u góry szwankuje...

:one:

ciekawostka - a my tu już rozrusznik rozebraliśmy :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściemniacz działa, światło po zamknięciu drzwi gaśnie i jest ciemno.

 

moje nismo pod chmurką parkuje i jeszcze się nie zdażyło abym po nocy zastał fragment niezmrożonego dachu.

 

Dobrze że jesteś na tropie. Oby rano odpalił bez problemów. pozdrawiam

 

Ps. u mnie już -13 stopni

ale jutro odpale bez problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

dziś był pod firmą z wyłączonym światłem jakieś 5 godzin i... mimo wszystko miał mały problem... czyli pewnie rozrusznik tak czy tak do regeneracji - napiszę jutro... ale przy okazji wyszło jeszcze to, z oświetleniem na suficie...

ps: jak ktoś może, sprawdźcie, czy u Was jest tak samo ;/ bo dziwne to przecież... (kiedyś był na forum też problem tego typu)

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 04 Sty, 2008 08:58 ]

Niestety, nie kwapił się do odpalenia... 3x coś tam szło, ale umierał... za czwartym ruszył - od razu wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz - tym razem "na dotyk".

Sprawdze po nocy jeszcze jedno - na forum gdzieś było napisane, żeby "pobudzić akumulator" - włączyć na ON w stacyjce, nawet zapalić światła i po jakimś czasie (hmm... ale jakim...) odpalić.

Za regenerację rozrusznika krzyknął mi jeden koleś... 200... 250... 300zł... Wyszedłem.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 04 Sty, 2008 15:45 ]

Byłem u chłopaszka, co "trudni się wszystkim" - 70zł / robocizna + części = ok. 100zł :)

oj, będę musiał popytać dalej chyba...

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 05 Sty, 2008 23:26 ]

Wyszło szydło z worka... mam aku. 45Ah i rozruchowy 360A... Wszędzie na stronkach (m.in. Varta) jest 60Ah i 390A... Znajomi byli przy pierwszym rozruchu (po zajęciach) i stwiedzili, że później odpala ok, czyli wina aku... jutro rano pomierzę jeszcze trochę rzeczy i zobaczymy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czystej blachy na środku dachu, o której pisze Loch, to miałem takie same objawy. Pisałem o tym w temacie założonym przez FILIPPOOświetlenie wnętrza-skończyło się. Niestety nikt nie podjął tematu. W/g mnie ściemniacz nie działa tak jak powinien. Mimo, że światło gaśnie, prąd nadal jest podawany na lampkę sufitową, nie świeci się ona, ale nagrzewa, stąd czysta blacha nad nią. Moim zdaniem przyczyny należy szukać w ściemniaczu lub sterowniku centralnego zamka. Tam musi być lewy przepływ prądu ( z powodu wilgoci ???). Gdyby gdzieś było zwarcie, wywaliłoby chyba bezpiecznik? W moim przypadku, po miesiącu jeżdżenia ze zdjętą lampką sufitową, założyłem ją z powrotem, bez żadnych innych działań, sprawdziłem pobór prądu - wyszło że OK, to jeżdżę. Ciekawe jak długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart
45 Ah to troche mało chyba

 

Ja mam u siebie Varta C14 55Ah 420A

wniosek: jak odpala za trzecim razem przy -13... a za pierwszym bez problemu (na dotyk) przy -6... nie mam zamiaru nic robic :) Wymiana aku. by pomogła, ale po co, póki mrozów nie będzie - najpierw doładuję, jak będzie szła ostra zima, jak to nie pomoże, to dopiero kupię.

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Damian Pawelec

pozwólcie ze tez przyłącze sie do tematu... co to może być jesli rozrusznik normalnie , dobrze kreci i gdy juz odpala słychać takie wtorne zgrzyty( taki sam gdyby sie np probowało odpalic auto gdy juz jest zapalone)? nie zgrzyta tak przy kazdym odpalaniu tylko czasami, co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie ze tez przyłącze sie do tematu... co to może być jesli rozrusznik normalnie , dobrze kreci i gdy juz odpala słychać takie wtorne zgrzyty( taki sam gdyby sie np probowało odpalic auto gdy juz jest zapalone)? nie zgrzyta tak przy kazdym odpalaniu tylko czasami, co to moze byc?

 

Wygląda to tak jak byś już po odpaleniu jeszcze przez chwilkę trzymał kluczyk dalej w pozycji odpalania. Wychodzi na to że poprostu "za długo kręcisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CichyBart - miałem podobnie u siebie, też myślałem, że aku pada, bo po zimnej nocy nie kręcił za dobrze, raczej z trudem i jękiem. Po "zagrzaniu" odpalał prawie zawsze dobrze. Ładowanie aku nie pomogło, bo padał automat rozrusznika. Po wymianie odpala ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...