Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] SONDA PLUS ROZRZąD


Gość tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam almerke 1,5 2003 przejechane 123 tys troche mułowata ale obroty ok zapaliła mi sie magiczna kontrolka ebgine check wykryto bład bajpierw soindy z pierwszym rzędzie a potem w 2 rzędzie w pierwszej sondzie grzałka otwiera sie i zamyka bląd o nr chyba po 176 po wyklasowaniu błędu pojechale i zatankowałem do pełna pb 98 kiedy benzynka zaczeła sie kończyc zapaliła mi sie po raz kolejny kontrolka wiec mam kilka pytań :

1. wymienic sonde pierwsza czy druga jaka sonde kupic i czy moge gdzies znalesc instrukcje na której bedziew jakis rysunek tych sond i gdzie sa tzn wiem ze na kolektorze !

2. jaka sonde kupic tylko nowa wiem wiem na forum piszecie ze tylko nowa orginalna

3. i kolejne pytanie poniewaz nie wiem jak mam rozumiec to co znalazłem na forum lańcuch rzorządu wyminiac czy nie !!!

 

prosze o pomoc poniewaz chciałbym wymienic te sondy lub sonde !!! a jaki koszt tych sond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wymienic sonde pierwsza czy druga

 

To zależy który dokładnie bład Ci sie wyświetlił. Mało prawdopodobne zeby 2 sondy padły naraz. Sprawdź sondy wg. procedury podanej w manualu, wystarczy multimetr.

 

jakis rysunek tych sond i
jaka sonde kupic tylko nowa wiem wiem na forum piszecie ze tylko nowa orginalna

 

Z doświadczeń forum wynika ze uniwersalne sondy nie działają prawidłowo. Sundę kupisz najszybciej w ASO ~750zł albo dedykowany zamiennik z katalogu Boscha ~400złi.

 

znalazłem na forum lańcuch rzorządu wyminiac czy nie

 

Jesli masz gest to wymień tylko napisz czemu chcesz to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie mam pojecia czy ten łańcuch wymienia sie okresowo czy on jest bezobsługowy a i gdzie znajde ten manual bo na forum jest tylko instrukcja typu ustaw radio ! co do sondy zaswiecila mi sie kontrolka ingine check po czym pojechałem sprawdzic błąd na kompie okazało sie ze to sonda w rzędzie pierwszym po czym mechanik sprawdzil ze grzalka sie zamyka i otwiera i wspomniał cos ze cos z 2 jest nie tak nie chce za każdym razem wydawac 80 zł za samo podpięcie wiec chcialbym wymienic sonde :(

 

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 22:21 ]

NR BłEDU TO PO 176

 

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 22:42 ]

Gdzie znaleźć ten manual? po polsku albo jak sprawdzić te sondy? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcucha się nie wymienia jest przewidziany na żywotność silnika ale czasami w niektórych egzemplarzach potrafi się wyciągnąć już nawet po 130 tyś km (zalezy od stylu jazdy) i wtedy trzeba wymienić słyszałem, że to koszt około 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...