Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] napinacze pasów


Gość olgi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauważyłem problem z napinaczami pasów bezpieczeństwa z przodu w N15. Nie obijają. Czy wystarczy przemyć pasy czy trzeba zmienić lub naprawić napinacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zwijacze.Możesz spróbować je przemyć czystą letnią wodą.Stawiam raczej na wymęczone sprężyny odpowiadające za zwijanie pasów,do tego trochę brudu na rolkach oraz niska temperatura i efekt tempa ślimaka gotowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co autor wątku. :/

Od pewnego czasu praktycznie nie zwija mi pasów. Muszę je wręcz popychać.

Jak rozumiem wystarczy rozebrać boczek i tam już będzie mechanizm do przemycia/przesmarowania? Czy jest jeszcze jakoś zamknięty może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz boczek to będziesz miał na wierzchu cały mechanizm zwijania i blokowania pasów.Jednak osobiście nie polecam go rozbierać chyba ,że ktoś bardzo dobrze wie co robi i robi to na własną odpowiedzialność.Przeczyścić to co się da z zewnątrz,wydmuchać sprężonym powietrzem i tyle.Jak to nic nie da to do naprawy do specjalisty(jak ktoś to robi)albo wymiana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo zwijajace sie pasy to jedna ze standardowych bolaczek w N15 nie raz poruszana tutaj. Nie kupilbym wiec ich z tej aukcji bo sa uzywane i jest prawdopodobienstwo ze tak samo (nie)dzialaja jak te wymieniane. Jesli zmiana to raczej na nowe - co jest srednio oplacalne.

Ja przestalem sie tym juz przejmowac... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o mechanizm zwijający a nie napinacze, sorki. Otóż rozebrałem boczek, przedmuchałem, wyczyściłem. Efektu raczej nie widzę. Sparky ma chyba rację, nie ma sensu tym się przejmować a wymiana na nowy się nie opłaca. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...