Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] wyciek oleju


Gość tjnallpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wyciek oleju przy czujniku ciśnienia oleju. Walcze z tym od dłuższego czasu bez skutku. Czy jest jakiś sprawdzony sposób bo słyszałem, że to ponoć pięta achillesowa tego silnika i trudno cos z tym zrobić.

I cieknie mi jeszcze z wybieraka skrzyni biegów. Orientuje się ktoś co by tam trzeba było wymienić. Ponoć jakies oringi tam przychodzą. Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może "walczę" to rzeczywiście lekkie nadużycie, generalnie zajmuje sie tym mój zaprzyjaźniony mechanik, który twierdzi, że olej leci przez sam czujnik i coś tam próbował zakleić. Tracę do niego powoli zaufanie. Autko z 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zostawia plamy oleju an asfalcie? moj czujnik tez jest zalany olejem ale wynika to tylko z tego ze gdy odkrecam filtr oleju to zawsze cos tam na ten czujniczek poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zawsze takie ustrojstwa mają podkładke mosiężną. Takie cos jak na korku oleju. Może z nia jest cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Krzysztof_24

Powinneś wymienić podkładke pod czujnik.

Jak cieknie wolno to wymień przy kolejnej wymianie oleju wraz z filtrem olejowym, a jak cieknie, że widać ślad na asfalcie to ja bym wymienił uszczelke.

Ja mam cały umorusany czujnik ale oleju na bagnecie nie ubywa.

Musisz kontrolować stan oleju ponieważ przy dłuższej trasie możesz zgubić za dużo oleju i będziesz miał problem.

Lepiej zapobiegać jak leczyć, no i oczywiście u sprawdzonego mechanika np:

ul.Młodnicka 19 w Warszawie,

tel: 22-879-76-35

Panowie nprawiają same NISSANY od 16 lat, znają się na żeczy.

(a o uszczelce dowiedziałem się od nich - POLECAM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...