Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Aparat Zapłonowy


Gość Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy znacie jakiś sposób na aparat zapłonowy. Chodzi konkretnie o typ 22100 82j00

jest tam optyka i tarcza.

Jak sprawdzić działanie aparatu w momencie gdy po na grzaniu silnika iskra znika (na zimnym pali) jakie powinny być napięcia na kablach dochodzących do aparatu chcę ewentualnie wykluczyć jego awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, przecież objawy paniętej cewki w aparacie lub samego modułu aparatu są takie same a tylko komp je rozróżnia, jak zatem samemu dojść..?

co do moedelu to 2 ostatnie cyfry mogą się różnić w tych samych aparatach, ktoś mówił mi że w GA16 są też różne ilości pinów ??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozróżnienia na kompie czy cewka czy moduł to w moim przypadku nie jest tak prosto bo kody błyskowe pokasują 55 nawet wtedy gdy nie ma iskry.

tak samo na kompie wykazało tylko awarię systemu zapłonu.

 

Pytanie też mam czy można dostać taką cewkę oddzielnie bo kiedyś szukałem i nie mogłem dostać cewki dwu-przewodowej.

 

może jest jakiś "myk" z podłączeniem cewki jkedno-przewodowej

 

 

Pozdrawiam Artek

 

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2007 21:24 ]

Trochę mki się pomerdało i zamiast o cewce to jest o kondensatorze.

W tym modelu cewka jest zintegrowana z aparatem zapłonowym i chyba nie ma m ożliwości wymiany samej cewki. jak to rozbierałem to ni w ząb nie mogłem dojść gdzie ta cewka może być bo w środku jest tylko jakiś czarny prostopadłościan z tarczą i umieszczonymi w tarczy nacięciami (optyka) a samej cewki ni w ząb nie widziałem.

 

Pozdrawiam Artek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualu do primerki znajdziesz opisy (po angielsku ) gdzie przyłożyć woltomierz i jak sprawdzić opory cewki i innych urządzeń.

Linka znajdziesz na forum, przejrzyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...