Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Hamulce w Almie - bębny tył.


Gość Proch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ niedawno zaopatrzyłem się w komplet Brembo/Ferodo na przód, chciałem również poprawić tylne hamulce, jednak nic w temacie nie ogarniam. ;)

Stąd moje krótkie pytania:

1. Co należy zrobić aby tylne hamulce chodziły jak należy?

2. Ile to może kosztować?

3. Jak podnieść ich skuteczność/siłę hamowania? Jakieś regulatory może?

 

Mam podejżenie, że są to jeszcze seryjne hamulce... a przebieg 170k. Poprzedni właściciel tam chyba nie zaglądał... :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył w mojej Almerze to bębny (tak jak w temacie). :)

Ano jest z nimi to, że od nowości nikt do nich nie zaglądał i nie sądzę, żeby działały jak z fabryki mając 170 tys. km.

Poza tym słychać jak coś piszczy z tyłu jak puszczam pedał hamulca. Jakby nie odbijały.

Uznałem że po 11 latach przyda im się renowacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja alemera ma 160 tys. i "ręczny" mam idealny ( bez problemu blokuje kola na asfalcie) lecz podobnie jak u ciebie przy puszczeniu hamulca coś tam sobie popiskuje, wiec latem ściągnąłem bębny i to co zobaczyłem strasznie mnie ucieszyło, a mianowicie bębny zeszły bez najmniejszego problemu, a po przedmuchaniu wszystkiego sprężonym powietrzem hamulce wyglądają jak NOWE :one: sporo jeszcze maja okadzimy na szczękach. Mimo tego czyszczenia , ten lekki pisk przy puszczaniu hamulca pozostał, lecz już sie tym nie martwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać szczęki ferrodo.Oczywiście przed montażem ocena hamulców.Czy nie ma progów na bębnach ,czy nic sie nie blokuje,czy samo regulatory oraz linka chodzą lekko.Dodatkowo można dać nowe sprężyny,wszystko wyczyścić i złożyć ,będzie OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeki od 70 do 120zl; kpl montażowy ( sprężyny) od 50 do 70zl no i jak bęben do wymiany to od 100 do 250zl.Ceny oczywiście na strone + robocizna :)

 

Gdzie można kupić podobny komplet do N16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Akurat ich strona jest mi znana, nawet na allegro podobną firmę (albo ich namierzyłem ale na moje pytanie odpowiadają że brak jest na gazynie i na tym kontakt się urywa a mnie potrzebne są szczęki, bo okładziny cieniutkie 1,5 i 3 mm jakoś nierówno się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...