Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap silnika Micra K11 1,0 na ????


Gość l_home
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, narodził się plan wymiany silnika w mojej mikrze tylko problem jest taki ze nie wiem jaki włożyc zeby nie było dużo roboty z przekładką. Niechce 1,3 tylko coś około 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając do dyspozycji budę micry myślałbym nad qg18de. w sumie rzeźba podobna do silnika GA za to pojemność... sr-ka to już chyba mega rzeźba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

jak już to tylko SR-ka, najlepiej kupić jakiegoś uszkodzonego anglika np. P11 bez prawa rejestracji, koszt o.k 3tyś i masz silnik, skrzynię, wiązki, zbiorniczki, układ wydechowy wszystko masz i widzisz jak to jest tam zamontowane. Te o.k 130-140KM to niby nic wielkiego dla takiej Micry, owszem mała masa i ten silnik będzie to zapierniczać, samochody typu GTI(mniejsze auto, mocniejszy silnik) przecież są znane od dawna.

 

Już nie wspomne o prestiżu takiej przeróbki Nissan Micra 2.0 16v

 

jak dobrze to zrobisz to nawet w jakimś pisemku tuningowym się pojawisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej 2,0 nie bardzo chce wkładać ale od 1,6 to taki jeszcze mój pułap tylko chciałbym wiedziec co kupić i ile to roboty zeby to przełożyć. Kolega ma Sunny 1,6 to te silniki mają mniej wiecej takie same wymiary a poduszki są w tym samym miejscu, tam róznią sie przynajmniej z góry filterm powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chciałbym wiedziec co kupić

Najlepiej to kupic jakiegos angola i brac z niego to co potrzebne.

ile to roboty zeby to przełożyć.

Prosto nie bedzie. Np polosiek nie kupisz bedziesz musial dorobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
tylko chciałbym wiedziec co kupić

Najlepiej to kupic jakiegos angola i brac z niego to co potrzebne.

ile to roboty zeby to przełożyć.

Prosto nie bedzie. Np polosiek nie kupisz bedziesz musial dorobic.

 

półosie to pryszcz, jest firma o robi to za nieduże pieniądze jako zamienniki do nissanów i mogę każdą wykonać.

 

a angola koniecznie wykupić, bo jak w częściach to trzeba się będzie bujać i nie wiadomo jaki stan tych części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale juz sam fakt ze taka czesc nigdzie nie wystepuje. Zreszta w micrze nigdy nie byl montowany ga i poduszki pod silnik mocujace skrzynie i pewnie jeszcze wiele innych czesci nie bedzie dostepna tylko bedzie je trzeba dorabiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Tak ale juz sam fakt ze taka czesc nigdzie nie wystepuje. Zreszta w micrze nigdy nie byl montowany ga i poduszki pod silnik mocujace skrzynie i pewnie jeszcze wiele innych czesci nie bedzie dostepna tylko bedzie je trzeba dorabiac.

 

spoko nie martw się - 99% tych pytających co chcą swapować, kończą na pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o 1.4 CGA3DE bo taki był montowany, a nie GA.

Dokładnie GA nie był montowany tylko nowszy

nawet jego wykres jest tu gdzieś na forum...

 

Moja propozycja dla ciebie to wymień wałek tak jak pisze Coopcio w tym topiku i szybko i tanio przybędzie ci pare koników http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=16712

 

A i taka refleksja co chwile ktoś się pyta o szwap i słuch o nim zanika jak np. tu

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=27468

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...