Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DAYLIGHTS


Gość jack182
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie zacząć nowy wątek, gdyż temat przewijał się w kilku innych i ciężko go namierzyć.

Jak już pisał Ryży, w Warszawie w ASO nie wiedzą jak tą funkcję uruchomić (w Odyssey zarzyczyli sobie 300 pln za modół włączania świateł :(: ), więc jeśli ktoś ma dokładne informacje jak to zrobić to proszę o opis. Może jest taka informacja w serwisówce.

A czy wiecie, że jest jeszcze jedna funkcja dotycząca świateł, a mianowicie po wyłączeniu samochodu trzeba mrygnąć długimi i włączą się na 30 sek światła mijania. Czas można wydłużyć nawet do 2 minut, wystarczy mrugnąć 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack182: to się nazywa "oświetlanie drogi do domu" - czasem korzystam :)

 

A co do daylights, ASO w Bielsku też nie ma rozwiązania, pan elektryk twierdzi że się nie da. Niektórzy naklejają na czujnik na szybie kawałek taśmy, i podobno działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie w Nissanie na montaż akcesoriów i jestem po rozmowie z kierownikiem serwisu, który mi wyjasnił, że można włączyć funkcję SKANDYNAWSKĄ, ale że Nissan tego nie zaleca. Słyszeliście coś może na ten temat???

 

[ Dodano: Wto 08 Sty, 2008 17:17 ]

No niestety serwis w Odyssey poddał się i stwierdził, że można jedynie założyć modół za 300 pln. Czekam na Wasze instrukcje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="

A czy wiecie' date=' że jest jeszcze jedna funkcja dotycząca świateł, a mianowicie po wyłączeniu samochodu trzeba mrygnąć długimi i włączą się na 30 sek światła mijania. Czas można wydłużyć nawet do 2 minut, wystarczy mrugnąć 4 razy.[/quote]

Wiemy wiemy, bardzo przydatna funkcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzy ... nieprzydatna dla Ciebie przydatna dla mnie, ja jak chce dojsc do domu to sobie czasami musze przyswietlic by trafic po ciemku

... bo po omacku to tylko w pozycji horyznotalnej ... ale wtedy nie prowadze auta ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poniedziałek w ASO i oto co się dowiedziałem. Światła włączone można przełączyć po podłączeniu kompa do samochodu - bez problemu. I tu jest problem - podobno Policja wymaga włączonych wszystkich świateł - przód i tył, a tak się nie da ustawić na kompie. Więc trzeba mieć włączone światła na przełączniku. Chyba że się ma 250zł wtedy w ASO przerabiają coś w elektryce i ma się światła włączone cały czas, a po zmroku włącza się kokpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

A no własnie. Też do tego doszedłem, że tylko przednie lampy sie świecą......

Nie przeglądałem instalacji w Navarze ale wystarczy podłączyć światła w ten sposób żeby włączenie zapłonu sterowało ich włączaniem. Proste? I raczej nie powonno kosztowac 300 zł bo w najgorszym wypadku potrzebny będzie dodatkowy przekaźnik. No chyba, że w Navarze tak skomplikowali elektrykę tymi LAN CAN że jest więcej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby nie musieć pamietać. Mam tak ustawione światła w Toyocie, tylko tam funkcje posiada alarm i po uruchomieniu samochodu włączają się pozycje, a gdy ruszy włączają się mijania.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby światła włączały się razem z zapłonem w pozycji auto, a pozostałe funkcje żeby działały normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby światła włączały się razem z zapłonem w pozycji auto, a pozostałe funkcje żeby działały normalnie.

 

i tu zaczyna sie ze tak powiem barszczyk ... swiatla sie zaswiecaja kilka sekund po przekreceniu kluczyka i to nie wazne czy jest na off czy auto ...

Z tego co kiedys zioralem do SM to od tego jest przekaznik + przeprogramowanie kompa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujcie ,panowie kombinujcie :) Ja mam wersję auta z Austrii i sprawa jest prosta: przekręcamy zapłon - światła się zapalają ,gasimy silnik światła też zgaszone , niezależnie w jakim położeniu jest przełącznik od świateł. Więc da się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacerek10

koledzy, opiszę jak u siebie zrobiłem automat do świateł.

Zdemontowałem plastikową obudowę czujnika świateł i wycieraczek za lusterkiem, trzeba to robić ostrożnie bo zaczepy łatwo połamać, cały czujnik z tego co pamiętam przyczepiony jest do szyby na dwóch spinkach, odpinamy je i mamy czujnik w ręku, na czujniku od strony przylegającej do szyby są takie dwa małe kwadraciki, jeden odpowiedzialny za deszcz a drugi za światło, wyciąłem z taśmy izolacyjnej kwadracik 0,5x0,5 cm zakleiłem kwadracik odpowiedzialny za światło i moja navka cały czas widzi ciemność. Jak przekręcę włącznik świateł w pozycję auto to w momencie przekręcenia kluczyka światła włączają się, wyciągnę klucz ze stacyjki to gasną i tyle.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moja navka cały czas widzi ciemność.

Polak potrafi! Całkiem elgancko. Ja mam naklejkę ale w wolnej chwili zrobię jak ty.

 

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 16:35 ]

Naklejkę na szybie od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacerek, normalnie masz u mnie browara!

Nie przekonywało mnie naklejanie czegoś na szybę, a twoje rozwiązanie jest wręcz idealne.

Jeśli jeszcze powiesz, że automatyczne włączanie wycieraczek dalej działa jak wcześniej, to pełnia szczęścia!!! :D:D:D

 

edit: potwierdź pls o tych wycieraczkach, bo wg SM jest tylko jeden czujnik "Light and Rain Sensor" i cały czas byłem przekonany że to tylko jeden jedyny czujnik. Ale skoro mówisz, że rozgranicza światło i deszcz, to byłoby doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacerek10

rozgranicza na 100%, tylko trzeba właściwy zakleić, u mnie wycieraczki działają w automacie identycznie jak wcześniej, z tego co pamiętam to płytka bliżej dachu odpowiedzialna jest za światło, doszedłem metodą jednej próby, za pierwszym razem zakleiłem właściwy, jak się tam dostaniesz to też będziesz wiedział który trzeba zakleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu u mnie już włączone :)

Ja kawałkiem czarnej taśmy zakleiłem ten cienki "światłowód" który oświetlał mały czujnik (wygląda jak mała matryca światłoczuła) zlokalizowany trochę powyżej centrum płytki z czujnikami.

Jak będzie deszcz to jeszcze sprawdzę czy wycieraczki dalej czuwają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacerek10

domadm, ja też tak zrobiłem, ale przy słońcu w twarz światła mi gasły, wtedy zakleiłem płytkę i nawet przy ostrym słońcu w szybę nie wyłączają się. Może u ciebie nie będzie problemu, może ja coś niedokładnie zakleiłem ten światłowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...