Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] amortyzatory do sportowych sprężyn


Gość aciddrinker

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aciddrinker

Witam! Swój pierwszy post na Forum chciałbym poświęcić problemowi doboru amortyzatorów do sportowych sprężyn.

Kupiłem micrę z obniżonym zawieszeniem ale amorki seria, tył się już zlał, choć nie wiem ile wytrzymał. Diagnosta na badaniu polecił mi założyć sportowe amortyzatory albo seryjne ale wywalić twarde sprężyny bo aktualne połączenie jest błędem.

Pytanie co założyć? nie chcę zrobić betonu bo plomby mi powypadają tak samo jak nie chcę wydać majątku na profesjonalne sportowe amorki. Pewnym rozwiązaniem jest kupno czegoś lekko twardszego niż seria. Co proponujecie? gazowe? -podobno są twardsze od olejowych. Jaki producent? KYB? Tokico? Alko? Alko sport? Inne? A może zakombinować coś od innego modelu? Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można powiedzieć że jak amor jest gazowy to i sportowy. Jedynym amorkiem który mogę Ci polecić to Bilsthein. Tył jest w miarę dostępny ale z przodem jet cienko. Co do innych producentów to chyba tylko KYB jeszcze może być z gazówek dostępny. Są jeszcze wyczynowe ale np: 2szt przednie potrafią kosztować ponad 3.000zł . Jeżeli nie chcesz robić betonu to musisz założyć seryjne sprężyny. Nie kupuj tych Takiko i innych wynalazków bo to jest złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aciddrinker
Ogólnie można powiedzieć że jak amor jest gazowy to i sportowy. Jedynym amorkiem który mogę Ci polecić to Bilsthein. Tył jest w miarę dostępny ale z przodem jet cienko. Co do innych producentów to chyba tylko KYB jeszcze może być z gazówek dostępny. Są jeszcze wyczynowe ale np: 2szt przednie potrafią kosztować ponad 3.000zł . Jeżeli nie chcesz robić betonu to musisz założyć seryjne sprężyny. Nie kupuj tych Takiko i innych wynalazków bo to jest złom.

 

Dzięki za odpowiedź. Bilsteina B8 sobie nie zafunduję niestety, bo to za duże pieniążki mimo wszystko. :/ Tym bardziej, że nie bedę używał auta w sporcie amatorskim. Kupię po prostu normalne gazowe i zobaczymy efekty. Zwykłego B4 znalazłem za 158 na tył i 220 przód. Al-ko choć produkuje przyczepy i kosiarki, co niektórych zraża, dostarcza amortyzatory do nowych niemieckich aut. Na allegro tył gaz są po 122. Nie lubię się kiwać w zakrętach więc sprężyny narazie zostawie, zobaczymy co się będzie działo... :D

 

PS. Jak widzę Twoje rajdowanie micrą, od razu przypominają mi się czasy jak Szterleja i Starczukowski wymiatali swoimi pociskami :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem tylko Kalickiego i Pieczarke jak w moich stronach mknęli micrami po rajdowych trasach. Jak będziesz kupował tego Bila na przód o dowiedz się czy to jest cały MacPerson czy tylko wkład. Bo jak sam wkład to jeszcze dochodzi do tego przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Panowie i Panie! Nie chce tworzyc nowego tematu wiec sie podlacze tutaj. Czy moglby ktos doradzic sportowe amorki do Micry K11 po lifcie? Najlepiej zeby byly w jakiejs normalnej cenie, nie z kosmosu... Kupilem juz sprezyny Apex -30mm, mam amorki na tyl High Tec, myslalem ze dokupie na przod Koni STR.T ale jak zamawiam w sklepach internetowych, czy na ebayu to informuja mnie ze nie maja na stanie... :(

Szukam teraz jakich innych, ktore by pasowaly do obnizonych sprezyn i utknalem w miejscu.

Znalazlem tez na angielskim forum micry cos o przerobkach amorkow z Corsy, ale wolalbym uniknac takiej rzezby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...