Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zestaw odseparowany przód N16


Gość KamRut

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Gdzie wpiąć zwrotnice?? Głośniki w drzwiach mam podpięte pod oryginalne kable, a głośników w słupkach nie chcę zmieniać, bo tam chyba nie bardzo coś wejdzie innego niż oryginał. W którym miejscu fabryka dzieliła kable na tweetery (te w przednih słupkach) i drzwi?

 

P.S. Myślicie, że mogę zostawić te oryginalne tweetery?? Może najlepiej pociągnąć nowe kable?? Chociaż nie bardzo mam ochotę przegryzać się przez połączenie drzwi.

 

Pomóżcie coś... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzebaby sprawdzic jak jest dzielony sygnal w oryginalnej instalacji, jezeli w kablu do tweetera i woofera jest taki sam sygbal tylko ciety czyms przy samym glosniku, to dac zwrotke za rozlaczeniem kabli na kablu do woofera a tweeter oryginalny zostawic tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamRut i jak sobie poradziłeś? Pytam bo sam jestem ciekaw i lada moment stanę przed podobnym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamRut i jak sobie poradziłeś?

 

Więc tak, sprawdziłem kostkę od radia i tam wychodzi pojedynczy kabel. Sprawdziłem tweetery w słupkach i tam dochodzi pojedynczy kabel. Jak montowałem głośniki w drzwiach, to też dochodzi jeden kabel (tu nie wątpię, bo bez sensu ciągnąć do drzwi i z drzwi do tweetera ;P) Zostało jedno miejsce, mianowicie kostka przy łączeniu drzwi. Kable na 99% się rozdzielają właśnie tam, bo już innego miejsca łączenia się kabli nie ma. Jak sprawdzę to dam znać. Ostatnio było strasznie zimno i mnie to zniechęca, a teraz narazie nie mam czasu. Może w przyszłym tygodniu tam zajrzę. Gdzieś się dzielić muszą, bo przecież grają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już coś robić to robić to w miare sensownie... więc po co robić taki układ że wkładamy nowy woofer a zostawiamy seryjny dziadoski tweeter? Będzie więcej basu a tweetera nie będzie wiela słychać... Nie lepiej zrobić tak że kupujemy cały zestaw odseparowany i przy założeniu minialnego wkładu pracy montujemy go w taki sposób że kable idące od radia do głośnika basowego rozcinamy w takim miejscu żeby było gdzie zwrotnice wsadzić i tu wpinamy zwrotnice i ten kabel który rozcięliśmy wpinamy znów do zwrotki pod + i - od woofera a kable od tweetera ciągniemy osobno ( przy tym nie jest duzo pracy wystarczy zdjąć plastki z słupka przedniego i puszczamy kabelek przez dziure do której uzyskujemy dostęp po zdjęciu słupka... potem podpinamy kabel do zwrotki od wejścia do tweetera i już gra... analogicznie robimy strone pasażera...

 

oczywiście to takie bardzo minimalistyczne rozwiązanie i nie mozna go polecić by grało to bardzo ładnie... to takie wyjście aby było coś innego niż seria... konkretnie zrobione to powinny iśc nowe kable do całego systemu od samego radia... mocniejsze głośniki potrzebują lepszego zasilania więc potrzebujemy większych przekrojowo kabli do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...