Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Kontrolka Poduszki powietrznej świeci się.


Gość marek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od jakiegoś czasu świeci mi sie kontrolka poduszki powietrznej jak można usunąć błąd. W warsztatach nie dają sobie rady (co mnie dziwi) przy dzisiejszym oprogramowaniu. Czy są jakieś może inne sposoby oprócz serwisu NISSANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejqua

Hmm.. A nie grzebałeś czasem coś przy fotelach, tapicerce...? u mnie było to samo, tyle, że całe wnętrze rozbierałem (trochę wody było w dywanikach :zly: ) i gdzieś za kabelek pociągnąłem... Czyli jeszcze raz robieranie i szukanie, czy gdzieś wszystko styka.. Niestety bliżej nie mogę pomóc, bo to w serwisie Bosha robili (mała manufakturka :P ).. Ale pewno gdzieś przy środkowej konsoli znaleźli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Ja miałem taka sytuację, okazało się że został uszkodzony jakiś tam element (pod siedzeniem pasażera) sterujący poduszkami bocznymi. Ale nie wiem dokładnie co to było, zostawiłem auto w salonie i wymienili to coś pod siedzeniem :P (auto było jeszcze na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie był podobny problem. Rozwiązałem go sam. okazuje się że sterownik poduszek jest bez obsługowy, czyli nie można się z nim połączyć żadnym komputerem (oczywiście w serwisie próbowali - bezskutecznie)

Przyczyna - po praniu siedzeń w pralni (bo od tego momentu świeciła się kontrolka)

został zmoczony wtyk podłączeniowy do sterownika poduszek(pomiędzy siedzeniami pod tunelem) i zaśniedział!!!

Rozwiązanie - oczyściłem wtyk preparatem do oczyszczania styków (6zł) podłączyłem, przekręciłem zapłon i ku memu zdziwieniu kontrolka zgasła!!!

 

A na forum i w serwisie mówi się że usunięcie świecącej kontrolki odbywa się tylko i wyłącznie przez podłączenie komputera serwisowego OBD II - koszt od 100 do 200zł w zależności od serwisu.

U mnie 6zł i 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje a naprawdę każda się liczy jutro rozkręcam tunel i zobaczymy . Rozumiem że tunel rozbiera się od góry ?

 

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 16:59 ]

Dzisiaj rozkręciłem tunel przeczyściłem styki dochodzące do sterownika (Bosch) i nic to nie dało dalej kontrolka świeci . Jakby ktoś coś wiedział ciekawego na ten temat to niech pisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie akumulatora nic Ci ie da. Musisz mieć rozłączoną albo uszkodzoną którąś z poduszek. W sumie ciężko sprawdzić poduszki bo nie mozna tego zrobić zwykłym miernikiem. Ale poszukaj na połączeniach pod siedzeniami kostek do poduszek bocznych, bo tam podobno się wtyczki uszkodzić lubią. A kontrolka to już się świeciła jak kupiłeś auto czy jakiś czas temu zaczęła się palić

???

Aha jeszcze jedno - miga czy pali się cały ciągle??

Jak Ciągle to sprawdź bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód w październiku w Niemczech i wszystko było OK do Świat Bożonarodzeniowych jak przesunąłem fotel (gwałtownie) a właściwie 2 fotele (zwykła regulacja) . Na drugi dzień jak zapaliłem samochód to się kontrolka zapaliła i świeci ciągle bez żadnego mrugania . Co byście powiedzieli jakbym odciął kostki i polutował kable na sztywno ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum o tym było,bo też tak miałem,tylko nie pamiętam czy u mnie się świeciła na stałe czy migała,było to po gwałtownym przesunięciu fotela.Pamiętam,że trzeba coś kombinować z zapłonem i wyłącznikiem od drzwi od kierowcy,poszukaj na forum,u mnie zadziałało,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek_g

Sprobuj kilka razy wlaczyc i wylaczyc zaplon - po wlaczeniu ok 5s, potem wylacz i znowu wlacz i tak pare razy. Jesli to byla tylko chwilowa usterka to powinno pomoc. Ewentualnie poszukaj na forum bo gdzies to bylo odnosnie czasu wlaczonego zaplonu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozłączyła się przypadkiem wtyczka pod siedzeniem od poduszek bocznych?? Mogło się tak stać jak kolega gwałtownie przestawił siedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wam wyszukiwarka nie dziala :]

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=24238 2 sposoby na resetowanie kontrolki poduszek - tylko trzeba probowac kilka razy (ciezko trafic w ustalony przez producenta czas miedzy wcisnieciami)- i w sumie nie wiem czy 5 czy 7 razy trzeba ten czujnik krancowy wcisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem u dobrego mechanika popatrzył pomierzył miernikiem też użył komputera i co okazało się że sensor poduszek jest padnięty ( dziwna sprawa ale jednak ) teraz wymiana na drugi albo może naprawa starego jeśli uda sie znaleźć dlaczego padł , zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...