Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Problem z hamulcami


Gość devil1981

Rekomendowane odpowiedzi

Gość devil1981

Witam.

Wszyscy mowia, ze nie zostawia sie samochodu na hamulcu recznym na dluzszy okres.Oczywiscie wyjechalem na Swieta na 2tyg, samochod stal na dworze i na hamulcu recznym! Po powrocie ze Swiat probowalem wyjchac do pracy i niestety ale tylne lewe kolo zostalo zblokowane.Mozna jechac ale slychac dziwny dzwiek, tarcia. Zdjalem kolo i okazalo sie ze tloczek, ktory(jak sadze) dociska klocki hamulcowe od strony wewnetrznej nie chce wrocic do pierwotnej pozycji. Dalem troche WD40 i dalej nic. Nie jestem mechanikiem wiec sie za bardzo nie znam. Czy mielisie moze tez taki przypadek, czy wiecie jak to naprawic? Czy moze trzeba pojezdzic troche i tloczek wroci na miejsce?

Pozdrowionka

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemekboss

Mam podobny problem... wyręć koło zdejmij klocki i spróbuj ruszyć tłoczek napewno sie zapiekł moze masz uszkodzone gumy osłaniające tłoczek i dostał się jakiś syf... tłoczek działa na zasadzie "wejdz wyjdz" musisz go wciskać jednocześnie obkręcając w lewo lub w prawo nie pamiętam ale w jedną strone wchodzi a w drugą wychodzi... wlej pod gume tłoczka trochę płynu hamulcowego... wyżre rdze ... ja dałem tez smaru białego narazie jest OK. teraz wymieniam gumu tłoczka (zestaw naprawczy) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 nie zostawiaj samochodu na ręcznym (bo i po co to robić, zwłaszcza jak zostawia się samochód na 2 tygodnie w zimie)

2 nie jestem mechanikiem ale może coś tylko przymarzło i wystarczyłoby trochę to podgrzać (choć po jeździe to już pewnie za późno na takie rozwiązania)

3 Napisz jak uda się rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...